Domů » Bleskovky » Revoluce v nabíjení? Samsung má příští rok představit smartphone s grafenovou baterií

Revoluce v nabíjení? Samsung má příští rok představit smartphone s grafenovou baterií

Grafen má být materiál budoucnosti, který najde využití ve spoustě oblastí lidské činnosti, smartphony nevyjímaje. Tato tenká forma uhlíku s grafitovou strukturou je údajně nejpevnější materiál na světě s dobrou elektrickou vodivostí, s jeho použitím se počítá mimo jiné i v akumulátorech mobilních telefonů.

Struktura grafenu
Struktura grafenu

Grafenové baterie budou oproti Li-Ion rychlejší a trvanlivější

Baterie z grafenu mají zlepšit ukládání energie a výrazně urychlit nabíjení, koneckonců firma Dongxu Optoelectronics před třemi lety v Pekingu demonstrovala prototyp akumulátoru, který umí svoji kapacitu 4 800 mAh dobít za neuvěřitelných 15 minut, a navíc unese až 7× větší počet nabíjecích cyklů něž současné Li-Ion baterie. Bohužel zatím jsme se v komerčním zařízení žádného takového akumulátoru nedočkali, již brzy by však mohlo dojít ke změně.

evleaks 1


Podle obvykle přesného informátora @evleaks hodlá s grafenovým akumulátorem pro telefony přijít korejský Samsung, a to už v příštím nebo přespříštím roce. Vývoj je patrně již ve finální fázi, @evleaks tvrdí, že Samsung musí nyní navýšit výrobní kapacity a zároveň snižovat náklady na výrobu těchto akumulátorů.

První smartphone s grafenovou baterií už příští rok?

Samsung o použití grafenových baterií přemýšlí již nějakou dobu, první patenty si nechal zaregistrovat v roce 2017, na konci loňského roku se objevily první interní informace, že vývoj je prakticky hotov. Je tak možné, že se prvního smartphonu s novým typem baterie uvnitř dočkáme skutečně už příští rok. Snad se její použití pozitivně projeví nejen na rychlosti nabíjení a zvýšené trvanlivosti, ale také na samotné výdrži; podle dřívějších zpráv by měly mít nové akumulátory od Samsungu až o 45% vyšší kapacitu při zachování rozměrů současných Li-Ion článků.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

A furt ?

bkf1
Anonym
bkf1

TEORETICKÉ technologie akumulátorů jsou fajn, vždycky pobaví ?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Takových keců tady už bylo, dokud to nebude potvrzené, tak mě moc tato 10x opakovaná „předpověď“ fakt moc netankuje.

bkf1
Anonym
bkf1

Ono je to podle mě ÚMYSLNĚ tlačené do toho, aby nějaká lepší technologie akumulátorů „zbytečně“ moc rychle nevznikla a to samozřejmě protože elektromobily. Pamatujete někdo jak to bylo s vývojem elektromobilů? ÚPLNĚ stejně… „brzo bude v komerční výrobě…“ a pak ticho… takové zprávy se tehdy opakovaly snad 100x… prostě lobbing…

Martin123
Uživatel
Martin123

A přitom grafen už je v mobilu u jednoho výrobce a hádejte u koho ?

bkf1
Anonym
bkf1

Nenapínej nás ?

Martin123
Uživatel
Martin123

Honor Magic 2.

bkf1
Anonym
bkf1

U Honor Magic 2 se o grafenové baterii jen spekulovalo, ale nakonec to byly jen sliby (jak jinak) a dostal jen grafenové chlazení (což mají i P30ky), což je jaksi ÚPLNĚ mimo baterii…

uni
Uživatel
uni

Xzeite?