Domů » Bleskovky » První grafenový akumulátor na světě: Kapacita 4 800 mAh, doba nabití 15 minut

První grafenový akumulátor na světě: Kapacita 4 800 mAh, doba nabití 15 minut

Společnost Dongxu Optoelectronics v Pekingu představila svůj nový akumulátor nazvaný G-King, který by mohl najít uplatnění ve světě mobilní elektroniky. Vůbec poprvé byl při výrobě použit materiál grafen, tedy supertenká forma uhlíku s velkou pevností a elektrickou vodivostí. Tento materiál budoucnosti zajišťuje akumulátoru G-King výborné vlastnosti, díky nimž bychom jednou provždy mohli dát sbohem klasickým Li-ion bateriím.

Introducing Graphene

Grafenový akumulátor je možné dobíjet až dvacetkrát rychleji než současné baterie, ukázkový model disponoval kapacitou 4 800 mAh a bylo možné jej plně dobít během čtvrthodiny. Kromě toho vydrží až 7krát větší počet nabíjecích cyklů než běžné Li-ion baterie, lze jej nabít až 3 500krát.

World’s first graphene battery product unveiled in Beijing

Bohužel si na tyto revoluční články patrně ještě nějaký „pátek“ počkáme, podle docenta Francesca Iacopi, který byl jedním ze členů Mezinárodního sympozia o grafenových zařízeních, dojde k prvním reálným aplikacím grafenových zařízení v horizontu příštích deseti let. Zda se společnosti Dongxu Optoelectronics podaří uvést své akumulátory G-King na trh dříve, je prozatím nejisté. S grafenem nicméně koketuje i spousta jiných společností, v mobilním světě je to například Nokia nebo Samsung.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments