Domů » Bleskovky » První grafenový akumulátor na světě: Kapacita 4 800 mAh, doba nabití 15 minut

První grafenový akumulátor na světě: Kapacita 4 800 mAh, doba nabití 15 minut

Společnost Dongxu Optoelectronics v Pekingu představila svůj nový akumulátor nazvaný G-King, který by mohl najít uplatnění ve světě mobilní elektroniky. Vůbec poprvé byl při výrobě použit materiál grafen, tedy supertenká forma uhlíku s velkou pevností a elektrickou vodivostí. Tento materiál budoucnosti zajišťuje akumulátoru G-King výborné vlastnosti, díky nimž bychom jednou provždy mohli dát sbohem klasickým Li-ion bateriím.

Grafenový akumulátor je možné dobíjet až dvacetkrát rychleji než současné baterie, ukázkový model disponoval kapacitou 4 800 mAh a bylo možné jej plně dobít během čtvrthodiny. Kromě toho vydrží až 7krát větší počet nabíjecích cyklů než běžné Li-ion baterie, lze jej nabít až 3 500krát.


Bohužel si na tyto revoluční články patrně ještě nějaký „pátek“ počkáme, podle docenta Francesca Iacopi, který byl jedním ze členů Mezinárodního sympozia o grafenových zařízeních, dojde k prvním reálným aplikacím grafenových zařízení v horizontu příštích deseti let. Zda se společnosti Dongxu Optoelectronics podaří uvést své akumulátory G-King na trh dříve, je prozatím nejisté. S grafenem nicméně koketuje i spousta jiných společností, v mobilním světě je to například Nokia nebo Samsung.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Asi bych trochu preformuloval to, ze s grafenem koketuje v mobilnim svete napriklad Nokia. Uz jen proto, ze odkazujete na clanek, kde v roce 2013 spekulujete, zda se objevi v Lumiich :D

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Paráda! Fakt žiju v budoucnosti :D

xzeit
Uživatel
xzeit

Už to musím zmínit i já, takové články už čtu asi 10 let a pořád nic. A nadpis ,,První grafenový akumulátor na světě: Kapacita 4 800 mAh, doba nabití 15 minut,, mi přijde dost zavádějící….jako by už byl objeví se následujícím roce v mobilech. Rychlost nabíjení je určitě super, zajímalo by mě ale, jaká bude kapacita při daném objemu. Pokud se jim podaří kapacitu při určitém objemu byť jen zdvojnásobit, znamenalo by to s rychlostí nabíjení (několika minut) revoluci.

Medvid.P
Uživatel
Medvid.P

Nabíjení 15 minut je už tak revoluce.

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak jako i kdyby to bylo jen navýšení kapacity, nebo jen zvýšení rychlosti nabíjení by to byla revoluce…..ale obojí dohromady :-) To by bylo.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Viděl jsi to viděo? Tam ukazují jak velký ten akumulátor je s velikostí 4800.

Modelář (neregistrovaný)
Anonym
Modelář (neregistrovaný)

Modeláři lítají na grafenové baterie od Turnigy nebo Bonka už hezkých pár měsíců a ano, fungují parádně :-)

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Já se snad k tý modelařině vrátim :D

ShaWn
Uživatel
ShaWn

Patrně jste podlehl marketingu společnosti Turnigy, žádný grafen tam není, je to obyčejná LiPolka s klamavým názvem Graphene a jsou to jedny z nejhorších baterek, které jsem lítal.

sareth
Uživatel
sareth

Najväčší problém je kapacita batérií. Pri dostatočnej kapacite je rýchlosť nabíjania druhoradá. Keby som nabíjal napr. raz za týždeň, tak zopár hodín nabíjania prežijem.

xzeit
Uživatel
xzeit

Taky by mi nevadilo nabíjet mobil přes noc, kdyby měl 10x větší kapacitu. Věděl bych, že mi vydrží na jedno nabití týden, no tak bych ho prostě předposlední den dal na nabíječku přes noc.

mimomisu
Uživatel
mimomisu

Stary dobry casy, jojo :) Ze nekomu pred patnacti lety dosla baterka v mobilu, to uz muselo dat hodne prace (pokud nepocitam ty uplne extra miniaturni mobily)

Dr.Y
Uživatel
Dr.Y

Už se těším až s tím přijde apple 2 roky po ostatních výrobcích a bude to mega novinka nového iphonu :)

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

To se těšíš na divný věci. :-)

Ano (neregistrovaný)
Anonym
Ano (neregistrovaný)

Nekdo proste tak chce Apple, ale nema na nej az ho vsude musi pomlouvat;-)

Nepřítel Applu (neregistrovaný)
Anonym
Nepřítel Applu (neregistrovaný)

Je to totální blbost, iPhone 6 stál přes 20k, přestože telefon sám o sobě bez jakéhokoliv loga Applu okolo 10k. Což znamená že mají profit na každém kusu 100%. Radši si koupím OneplusTwo nebo něco takového, nebudu spolupracovat s čímkoliv co je zbytečně předražené. A to neříkám protože bych na to neměl. Ale protože to nenabízí za tolik peněz to, co by mělo.

Tade
Uživatel
Tade

V horizontu 10 let … no to jsem se málem po***l, když jsem to četl. Opět bída. Z technologického pohledu ubíjející …