RED Hydrogen poprvé na videu: modulární smartphone s holografickým displejem

Před několika málo týdny představila společnost RED, známá pro své high-end digitální kamery, plány pro svůj Android telefon. Má se jednat o zařízení nesoucí název RED Hydrogen a má nabídnout unikátní holografický displej, možnost modulárních panelů, podobně jako u řady Moto Z od společnosti Lenovo a samozřejmě kvalitní zaznamenávací schopnosti. V tomto týdnu ukázal prototyp tohoto zařízení ve svém videu jeden z nejznámějších Youtuberů zabývající se technologiemi, Marques Brownlee, známý také jako MKBHD.

MKBHD natáčí svá videa právě na kamery značky RED a spolupráce se zřejmě rozšíří i na telefony, protože Marques je zatím jediný, kdo prototyp mohl natočit a publikovat. Ve videu je vidět nefunkční prototyp ukazující podobu telefonu, který má zadní stranu tvořenou ze tří částí odlišených materiálem. Nahoře je kevlarová část, v níž se nachází dvojice fotoaparátů, které vystupují nad okolní povrch.

Uprostřed je část vyrobená z kovu, levnější verze by měla nabídnout hliník, dražší titan. V této části ještě najdeme poměrně výrazné logo společnosti. Spodní panel je opět vyroben z kevlaru a jsou zde patrné piny na připojení různého příslušenství, které se magnety přichytí na telefon a nabídne tak uživateli funkce navíc. Jedno z takových příslušenství ukázal Marques na konci videa a RED se za jejich pomoci bude snažit rozšířit schopnosti focení a natáčení videa.

Po obvodu najdeme neobvyklé vruby, které budou složit k lepšímu úchopu, jelikož tento telefon je větší než iPhone 7 Plus nebo třeba OnePlus 5. Na pravé straně najdeme vypínací tlačítko ukrývající v sobě čtečku otisků prstů společně s dedikovaným tlačítkem na spuštění fotoaparátu. Na levém boku najdeme dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti, spodní hraně dominuje USB Type-C konektor a 3,5 mm jack, který se ale zřejmě přestěhuje nahoru.

Displej bude velikosti 5,7 palce a nespecifikované vysoké rozlišení a má disponovat unikátním holografickým systémem, při kterém nebudou potřeba brýle. Holografický displej na videu není vidět, MKBHD jej pouze vyzkoušel na jednom fungujícím prototypu a na videu je vidět pouze jeho reakce, samotný displej bohužel ne. Další informace se prý dozvíme během zhruba dvou měsíců a možná to bude právě prostřednictvím nového videa od známého technologického youtubera.

Srovnání prototypu s iPhonem 7 Plus a OnePlus 5

Předobjednávky na telefon jsou stále dostupné a cena levnějšího hliníkového modelu je stanovena na 1 195 dolarů (tj. více než 26 tisíc Kč), dražší titanová verze 1 595 dolarů (tj. téměř 35 tisíc Kč). Předpokládá se, že k prvním majitelům se dostanou někdy v prvním kvartálu roku 2018. Telefon bude asi zřejmě dostupný pouze pro americký trh a k nám se asi oficiálně nedostane. Byli byste ochotní dát tolik peněz za takovéto zařízení?

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku