Sledujte nás na YouTube

RED Hydrogen poprvé na videu: modulární smartphone s holografickým displejem

Před několika málo týdny představila společnost RED, známá pro své high-end digitální kamery, plány pro svůj Android telefon. Má se jednat o zařízení nesoucí název RED Hydrogen a má nabídnout unikátní holografický displej, možnost modulárních panelů, podobně jako u řady Moto Z od společnosti Lenovo a samozřejmě kvalitní zaznamenávací schopnosti. V tomto týdnu ukázal prototyp tohoto zařízení ve svém videu jeden z nejznámějších Youtuberů zabývající se technologiemi, Marques Brownlee, známý také jako MKBHD.

MKBHD natáčí svá videa právě na kamery značky RED a spolupráce se zřejmě rozšíří i na telefony, protože Marques je zatím jediný, kdo prototyp mohl natočit a publikovat. Ve videu je vidět nefunkční prototyp ukazující podobu telefonu, který má zadní stranu tvořenou ze tří částí odlišených materiálem. Nahoře je kevlarová část, v níž se nachází dvojice fotoaparátů, které vystupují nad okolní povrch.

Uprostřed je část vyrobená z kovu, levnější verze by měla nabídnout hliník, dražší titan. V této části ještě najdeme poměrně výrazné logo společnosti. Spodní panel je opět vyroben z kevlaru a jsou zde patrné piny na připojení různého příslušenství, které se magnety přichytí na telefon a nabídne tak uživateli funkce navíc. Jedno z takových příslušenství ukázal Marques na konci videa a RED se za jejich pomoci bude snažit rozšířit schopnosti focení a natáčení videa.

Po obvodu najdeme neobvyklé vruby, které budou složit k lepšímu úchopu, jelikož tento telefon je větší než iPhone 7 Plus nebo třeba OnePlus 5. Na pravé straně najdeme vypínací tlačítko ukrývající v sobě čtečku otisků prstů společně s dedikovaným tlačítkem na spuštění fotoaparátu. Na levém boku najdeme dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti, spodní hraně dominuje USB Type-C konektor a 3,5 mm jack, který se ale zřejmě přestěhuje nahoru.

Takto bude vypadat jeden z rozšiřujících fotomodulů

Displej bude velikosti 5,7 palce a nespecifikované vysoké rozlišení a má disponovat unikátním holografickým systémem, při kterém nebudou potřeba brýle. Holografický displej na videu není vidět, MKBHD jej pouze vyzkoušel na jednom fungujícím prototypu a na videu je vidět pouze jeho reakce, samotný displej bohužel ne. Další informace se prý dozvíme během zhruba dvou měsíců a možná to bude právě prostřednictvím nového videa od známého technologického youtubera.

Srovnání prototypu s iPhonem 7 Plus a OnePlus 5

Předobjednávky na telefon jsou stále dostupné a cena levnějšího hliníkového modelu je stanovena na 1 195 dolarů (tj. více než 26 tisíc Kč), dražší titanová verze 1 595 dolarů (tj. téměř 35 tisíc Kč). Předpokládá se, že k prvním majitelům se dostanou někdy v prvním kvartálu roku 2018. Telefon bude asi zřejmě dostupný pouze pro americký trh a k nám se asi oficiálně nedostane. Byli byste ochotní dát tolik peněz za takovéto zařízení?

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

7 komentářů

 1. Jirka (neregistrovaný)

  Rozhodně bych takové peníze za mobil nedal.

  • Obávám se, a soudě dle reakcí, že tohle prostě není obyčejný mobil. Je potřeba vycházet z kontextu firmy RED, které původně nikdo nevěřil, že přinese revoluci do světa kinematografie, jen aby se nyní na jejich kamery točilo známé Hollywoodské fláky.

   Nejsem si jist, o čem bude jejich hologramický displej, nicméně – spíše mě zajímá, jaké budou nadstavbové moduly. Máme zde profi videokamery, DSLR s videem, bezzrcadlovky a třeba nyní vzniká nová podkategorie – ultra přenosná kamera. A ne, váš dnešní mobil určitě nebude točit srovnatelně kvalitní video, i kdyby měl 8K.

   Samozřejmě že se můžu mýlit, nicméně – pokud něco dělá RED, bývá to kvalitní. Tohle bude spíše kamera či součást nějakého stavebnicového systému, co umí volat, než mobil samotný :-)

 2. Martin (neregistrovaný)

  to je snad vtip. takovej balík za telefon s androidem?

  • Pacik (neregistrovaný)

   Red má kvalitní videokamery, takže pokud se vytáhne v tomto ohledu i u telefonu (tzn. jak SW tak HW, případně moduly), nevidím v ceně 26k sebemenší problém… Nehledě na to, že o “obyčejný telefon s Adnroidem” se opravdu nejedná (alespoň podle toho, co zatím Red předvedl).

 3. assembly (neregistrovaný)

  ty vole ja bych dal za to 4500 max. to si radsi koupim THL z ciny

 4. Slim (neregistrovaný)

  Mate tam chybu predobjednavky na mobil uz nejsou mozne, vsechny dostupne kusy se vyprodaly uz 6.7. kdy se uvolnila moznost predobjednavky, a je to i datum kdy majitel firmy telefon ofiko oznamil. Jeden kus jsem stihnul druhej uz nesel. Prvni batch se ocekava Q1 2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *