Domů » Bleskovky » Hydrogen One bude první smartphone s holografickým displejem. Cenou odradí

Hydrogen One bude první smartphone s holografickým displejem. Cenou odradí

Líbí se vám virtuální či rozšířená realita, ale nejste spokojeni s tím, že musíte mít na očích neustále nasazenou náhlavní soupravu? Tento problém by měly v budoucnu vyřešit hologramy, které jsou ale v největší míře k vidění pouze ve sci-fi filmech, za nimiž praxe významně pokulhává. Příští rok by však měl přijít smartphone, který bude umět hologramy zobrazit, a to bez jakýchkoliv brýlí na očích.

První telefon s holografickým displejem má vyrobit společnost RED, která se jinak živí výrobou profesionálních kamer pro natáčení filmů. Zařízení se bude jmenovat Hydrogen One a půjde o smartphone s operačním systémem Android a 5,7″ displejem schopným zobrazit

  • tradiční 2D obsah
  • stereo 3D obsah
  • virtuální, rozšířenou a smíšenou realitu
  • a v neposlední řadě holografický obsah formátu RED Hydrogen 4-View (H4V)

Bohužel na hardwarové parametry je společnost RED skoupá, takže si musíme vystačit s tím, co vidíme na prvním oficiálním renderu a v tiskové zprávě – telefon bude mít USB-C konektor, 3,5mm jack, slot na microSD kartu a piny pro připojení modulárního příslušenství.

RED Hydrogen One má stát 1 195 dolarů (asi 27 400 korun bez DPH) v případě verze s hliníkovým tělem, za titanové tělo chce výrobce příplatek 400 dolarů (celkem 36 500 korun bez DPH). Telefon by měl na trh dorazit v prvním kvartále příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Socky, který na to nemají, si koupí iPhone…ostatní Hydrogen One v titanu. Kde je problém.

  2. Jj, takhle přesně to bude… stejně jako má každý doma RED kameru, jen socky točí na Sony nebo Canon.

    Ještě se možná objeví jedna skupina s mozkem a ti si koupí, to co jim vyhovuje :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).