Domů » Recenze » Recenze sluchátek Marshall Monitor II: nejvyšší model boduje v mnoha oblastech

Recenze sluchátek Marshall Monitor II: nejvyšší model boduje v mnoha oblastech

Před nedávnem jsme vám nabídli recenzi bezdrátových sluchátek Marshall Major IV. Do redakce nám nyní dorazil další model této věhlasné značky a tentokrát by se mělo jednat o to nejlepší, co Marshall v kategorii sluchátek umí. Sluchátka Monitor II lákají na ANC, propracovanou konstrukci a samozřejmě i výborný zvuk. S cenou přes 7 000 Kč už by mělo jít o produkt bez kompromisů. Jestli tomu tak je doopravdy, vám prozradím v následujících odstavcích.

Obsah balení a zpracování

Už při rozbalení z krabice je zřejmé, že se jedná o sluchátka vyšší kategorie, která mají ve výbavě i nějaké to širší příslušenství. To, co jsem vytýkal levnějšímu modelu Major IV, tady neplatí. Monitor II už mají v základu alespoň látkové pouzdro v podobě vkusného pytlíku, který oceníte především na cestách.

Marshall Monitor II 18
Obsah balení odpovídá vyšší cenové kategorii

Dále nechybí USB-C kabel pro nabíjení a také jack kabel pro připojení k audio zařízení bez Bluetooth. Když pominu papírové manuály a samotná sluchátka, tím výčet obsahu balení končí.

Monitor II jsou na první pohled spíše sluchátka větších rozměrů, což je dáno především cirkumaurální konstrukcí, kdy sluchátka obepínají celé uši. Konstrukce je kovová, ale náušníky samotné jsou z plastu. Hlavový most je opleten z jedné strany jemnou koženkou, z druhé strany je pak koženka o něco hrubší.

Marshall Monitor II 01
Praktický pytlík sluchátka ušetří především na cestách

Sluchátka jsou celá černá, vystupuje pouze bílé plastické logo Marshall na obou náušnících a zlatý ovladač na pravém sluchátku. Na levém sluchátku najdete tlačítko s nápisem ANC a na pravém stejné tlačítko jen s logem společnosti Marshall. Vítanou vlastností je možnost složení do menšího tvaru. Na levém sluchátku se nachází 3,5mm konektor, USB-C konektor i notifikační dioda.

Marshall Monitor II 07
Při cestování oceníte také možnost složení

Celkově lze říci, že kvalita zpracování působí velmi solidním dojmem a taktéž po nasazení na uši jsou sluchátka velmi pohodlná. Samozřejmě s hmotností 320 gramů patří mezi těžší sluchátka, tlak na uši ale není velký, především díky cirkumaurální konstrukci. Model Monitor II se tedy hodí i pro delší několikahodinový poslech. Díky svým rozměrům pak samozřejmě příliš nebude vyhovovat aktivnímu použití při sportu, ideální bude naopak pro domácí poslech nebo delší cesty vlakem či letadlem.

ANC na vysoké úrovni

Při cestování se může hodit především funkce pro automatické potlačení šumu. Přepínat mezi jednotlivými režimy je možné pomocí tlačítka na levém sluchátku. Další možností ovládání pak nabízí aplikace Marshall Bluetooth. V ní je možné nastavovat i intenzitu potlačení šumu, přepnout na transparentní mód a také jeho úroveň regulovat na škále 0–100 %. Pokud chcete šetřit baterii, je možné ANC úplně vypnout.

Marshall Monitor II 03
Tmavý design je narušen pouze bílým logem Marshall a lesklým tlačítkem na pravém náušníku

ANC v případě Monitor II funguje velmi dobře. Stálé šumy v podobě hučení vysavače nebo zvuku projíždějících aut umí sluchátka odstínit výborně. Dokonce i transparentní mód funguje na jedničku a musím ocenit i možnost nastavení jeho intenzity. Pokud například potřebujete slyšet, když na vás někdo mluví, stačí si vyladit tu správnou úroveň a z této funkce se stane vítaný pomocník.

Trojice tlačítek i mnoho funkcí

S několika dalšími funkcemi spolupracuje programovatelné tlačítko na pravém sluchátku. V aplikaci je možné nastavit, kterou z nich vyvolá. V nabídce je přepínání mezi třemi režimy ekvalizéru, spuštění Google Assistanta nebo Siri.

Marshall Monitor II 05
Tlačítka ANC a M jsou sice nenápadná, ale velmi praktická

Ekvalizér samotný lze pak poměrně detailně nastavit v aplikaci. Pohybovat můžete s digitálními fadery na pěti frekvencích. V nabídce je také několik přednastavených ekvalizérů pro různé žánry. Můžete si ale vytvořit a uložit i váš vlastní.

Marshall Monitor II 08
Označení pravého a levého sluchátka najdete uvnitř hlavového mostu

Z hlasových asistentů jsem využíval Siri a musím uznat, že komunikace probíhala bez problémů. Taktéž s telefonními hovory nebyl žádný problém a vše bylo slyšet tak, jak má. Kladně hodnotím také zlaté vícesměrové tlačítko na pravém sluchátku. To umožňuje rychlé přepínání mezi skladbami nebo nastavení hlasitosti. Kromě toho slouží také k zapnutí a vypnutí sluchátek nebo aktivace párování přes Bluetooth.

Konektivita

Jak již bylo zmíněno, sluchátka pracují s Bluetooth 5.0. Pokud však potřebujete připojit některé z drátových zařízení, není nic jednoduššího než použít jack kabel. S dosahem signálu bezdrátového připojení jsem neměl problém. V třípokojovém bytě bylo možné sluchátka používat po celém prostoru bez potřeby přibližování se ke zdroji.

Marshall Monitor II 04
Audio konektor je určitě vítaným doplňkem

Dobře funguje také propojení dvou zařízení zároveň, což oceníte především při práci, kdy například posloucháte hudbu na počítači, ale příchozí hovor na telefonu rádi odbavíte pomocí sluchátek. Simultánní propojení iPhonu i MacBooku Pro v mém případě fungovalo podle očekávání.

Škoda jen, že Marshall nepřišel s nějakým kvalitnějším audio kodekem a dočkali jsme se pouze podpory SBC. Konkurenční AAC i aptX budeme hledat marně, což je v této cenové kategorii určitě škoda.

Zvukové podání a pohodlí

Z hlediska zvuku sluchátka Marshall Monitor II určitě nezklamou. Basy jsou hutné ale stále kultivované, takže dají prostor především středům. Vyšší frekvence byly dle mého ucha trochu upozaděny. To se však dá vyladit v ekvalizéru, který vám může dopomoci k ideálnímu frekvenčnímu rozložení dle vašich představ.

Celkově byl zvuk velmi detailní a čistý. Zkoušel jsem různé typy žánrů a nezklamal mě poslech indie-rockových Foals a jejich rytmického songu What Went Down ani více akusticky zaměřený Jamie Cullum a song Mind Trick. Sluchátka tedy fungují poměrně dobře napříč žánry a zvukově se řadí mezi špičku.

Frekvenční rozsah modelu Monitor II se pohybuje mezi 20 Hz a 20 kHz. Citlivost měničů je 96 dB SPL a jejich průměr pak 40 mm, takže i hlubší vlny mají dostatek prostoru.

Co se týče pohodlí, opět těžko hledat větší nedostatky. Náušníky jsou příjemně měkké, a ačkoliv po delší době poslechu mé uši potřebují vždy pár minut oddechu, celkově lze sluchátka používat i několik hodin v kuse. Taktéž hlavový most je dostatečně měkký, i přesto ale sluchátka poměrně dobře sedí na hlavě a nemají tendenci se jakkoliv sesouvat. Možnost nastavení délky je pak zcela dostačující pro většinu uživatelů.

Z hlediska pohodlí používání je pak ještě určitě nutno pochválit ovládání pomocí dvou tlačítek a jednoho otočného ovladače. S touto sestavou totiž na telefon téměř nemusíte sáhnout.

Výdrž na baterii

Výrobce udává až 30 hodin výdrže na baterii při používání ANC, o dalších 15 hodin pak výdrž naroste, pokud ANC vypnete. Po zhruba deseti hodinách poslechu se zapnutým ANC a hlasitostí mezi 60 a 70 % jsem zaznamenal pokles baterie asi o 30 procent. Oněch 30 hodin tedy opravdu nebude daleko od pravdy. Tady bych ocenil, kdyby v aplikaci bylo možné sledovat úroveň baterie po jednotlivých procentech, protože stav se bohužel zobrazuje jen po desítkách procent.

Marshall Monitor II 06
Náušníky jsou velmi příjemné

Výdrž je ale opravdu dostatečná, při mém způsobu použití sluchátka v podstatě celý týden nepotřebují vidět nabíječku. Plné nabití trvá asi dvě hodiny a nabití pro pět hodin provozu zabere asi 15 minut. Bezdrátové nabíjení zde budeme hledat marně.

Aplikace Marshall Bluetooth

Aplikace pro ovládání sluchátek je v podstatě velmi jednoduchá. Kromě základních údajů ohledně úrovně baterie a možnosti nastavení ANC nebo ekvalizéru nabízí nastavení funkce M tlačítka a z dalších zajímavých funkcí pak už jen možnost automatického vypnutí sluchátek.

Po zvolení této funkce se ale vždy aplikace vypne, tady bude třeba vyčkat ještě na nějaký update, který snad chybu opraví. Ekvalizér nabízí množství přednastavených žánrů i uložení vlastní předvolby, ve výsledku jsem ale vždy skončil u nativního nastavení, které mi vyhovovalo.

Marshall Monitor II 14
Aplikace Marshall
Marshall Bluetooth
Cena: zdarma
‎Marshall Bluetooth
Cena: zdarma

Marshall Bluetooth je velmi jednoduchý prostředek pro nastavení všech základních funkcí sluchátek. Nijak zásadně tedy neoslní ale ani nezklame, svůj účel však splní.

Závěrečné hodnocení

Marshall Monitor II jsou sluchátka na vysoké úrovni a mezi jejich silné stránky určitě patří osobitý design, výborný zvuk i množství funkcí (včetně ANC) a dlouhá výdrž na baterii. Nevýhodou je vyšší cena (7 590 Kč), která sluchátka staví mezi konkurenci v podobě Sony WH-1000XM4 (případně starší generaci WH-1000XM3) nebo některý z modelů Bang & Olufsen. Všichni zmínění konkurenti disponují podporou bezztrátových kodeků, které modelu Monitor II bohužel chybí.

Marshall Monitor II 02
Osobitý design je neoddiskutovatelný

Taktéž mobilní aplikace bude potřebovat vychytat drobné nedostatky. Jinak ale musím přiznat, že jsem si během testování sluchátka Marshall Monitor II oblíbil. Především mne bavila tlačítka pro ovládání, vskutku funkční ANC i skládací tělo s pytlíkem, které usnadní balení sluchátek na cesty. V neposlední řadě jsem si ale zvykl i na kvalitní zvukové podání a možnost využití pro telefonování. Pokud se vám na ně podaří narazit v nějaké hezké slevě, není co řešit.

Marshall Monitor II

7 590 Kč
8.4

Design a zpracování

8.5/10

Kvalita zvuku

8.8/10

Výdrž baterie

9.3/10

Funkce a parametry

7.4/10

Pohodlí nošení

8.2/10

Klady (+)

 • dobré ANC
 • přepravní pytlík
 • jack konektor
 • ovládací tlačítka
 • povedený design

Zápory (–)

 • vyšší cena
 • chybějící kodeky
 • drobné nedostatky aplikace

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

5 komentářů

 1. Na poslech venku asi OK, ale jako seriozní domácí sluchátka ani náhodou.

  • Predpokladam ze to seriozne pocuvanie ma znamenat, ze budu sluchatka spojene kablom s nejakym receiverom, alebo DACom. Cize odhliadnuc od chybajucich BT kodekov, preco takto odpisovat sluchatka, ktore ste este nemali ani na hlave?
   Podla mna, co mam kratku skusenost s Marshall sluchatkami, tak budu po kabli hrat velmi dobre.

 2. Proč místo toho nekoupit o vice jak polovinu levnější SONY MDR 7506, studiový model s kabelem, a skvělým zvukem, …

  • Odpověděl sis sám… studiový model. Tohle jsou sluchátka na nošení.

 3. Podelim se o zkusenost s predeslou verzi Marshall Monitor.
  Sam sem si je pred par lety koupil, protoze mi prisli dobre resene
  – jak je psano v recenzi, velmi osobity design
  – Prislo mi fajn ze je cely most sluchatek vcetne skladacih mechanismu ocelovy
  – libilo se mi uchyceni nausniku pomoci magnetu a vyrobce je standardne prodava jako nahradni dil (cas mi dal za pravdu, po roce a pul sem odrbane nausniky menil)
  – odpojitelny kabel na standardni 3,5mm jack (4 polovy) – tedy moznost vymeny kabelu
  – moznost za sluchatka pripojit dalsi sluchatka (meli jack v obou muslich a slo tam pripojit dalsi sluchatka) – bylo to praktickepri cestach, zejmena v letadle…

  Ale po tech letech jsem nakonec zklaman a uz bych si je nekoupil a to z techto duvodu:

  – Mekceny plast na vnejsku, co se snazi simulovat povrch kytarovych boxu (ale neuspesne, boxy maji povrch tvrdsi a ani po vic jak deseti letech neni takhle hnusne olezly a lepkavy) po cca 3 letech hrozne olezly a lepivy – v podstate se rozpousti pod rukama a sluchatka jsou uz jen kvuli tomu na vyhozeni

  – Dratky vedouci od mostu k muslim tez po 2-3 letech rozpraskali a ted z nich koukaji samotne draty pres izolaci.

  Mozna to napravili. Mozna ne. Ale materialy kdyz sem si je zkousel (Monitor II samozrejme) tusim nekde v Alze pusobi uplne stejne. A nestaste reseni tech dratku k muslim take zustalo. Nestastne je, ze tohle se dozvi soucasni kupujici tak za 2-3 roky, kdy uz nejspis bude v prodeji novy model.

  Stylovka urcite pekna, ale ja mam rad trvanlivejsi veci. A za ty prachy…
  Kdyz si vezmu, ze mam doma na behani porad 15 let stare Sennheiser CX300 II, a porad funguji (kupodivu) – byt musim priznat ze posledni 2 roky je moc nepouzivam. A taktez treba minimalne 5 let stare Sennheiser HD 215 II porad vypadaji jak nove a slouzi (ano, maji „osklivy“ a tvrdy plast – ale me treba tvrdy plast neurazi, jen by nemusel byt tak osklivy)
  Z posledni doby me zaujali treba Logitech G733, ty bych si dovedl predstavit i na noseni venku – skoda ze vyrobce nedela bluetooth verzi kde by si clovek mohl pustit neco z mobilu (nebo MP3 prehravace, ktere i stare bluetooth umi). Navic u nich clovek hned pri rozbalovani vidi nakres jak se dostat k baterce, pokud by ji potreboval nekdy vymenit – je videt ze s tim vyrobce pocita…

  Dost me mrzi, ze se takovehle veci v recenzich nezohlednuji. Chapu ze nektere veci se zjistit nedaji (treba ze po 2 letech bude povrch sluchatek olezly ze se k nim prilepite pri pokusu o nasazeni) za tyden/14dni pouzivani.
  Ale treba u bezdratovych sluchatek za nemalo penez (a hlasici se k vyrobci aparatu ktere jsou dnes i po desitkach let stale funkcni) by mohl nekdo zohlednit, jak/zda vyrobce pocita s vymenitelnosti spotrebnich dilu (baterie, nausniky, …)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).