Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: jen drobná evoluce

Samsung na český trh uvedl vylepšenou variantu sportovního náramku Gear Fit 2 Pro, která oproti té loňské (recenze) přináší mírně upravený design a nové barevné varianty, větší velikost interní a operační paměti a především odolnost vůči vniknutí vody až do hloubky 50 metrů a z toho vycházející monitoring plaveckých aktivit.

Změn tedy není nijak výrazně mnoho a pokud nepotřebujete měřit své plavecké výkony, ale jen aktivity „na souši“, s klidným svědomím vám doporučím nákup loňské generace, která stojí okolo čtyř tisíc korun. Za letošní model a výše zmíněné novinky totiž utratíte o téměř dva tisíce více; doporučena cena byla stanovena na 5 990 Kč včetně DPH.

Náramek Gear Fit 2 Pro nabízí integrovanou GPS, pokročilý monitoring pohybových aktivit včetně plavání, 512 MB RAM a 4GB interní úložiště. Základem se opět stal operační systém Tizen, který je skvěle odladěný a díky použitému procesoru Exynos 3250 z vlastní produkce jsou reakce bleskové (stejný čip nabízí i loňský generace). Díky integrovanému GPS modulu můžete do terénu vyrazit bez nutnosti mít s sebou telefon.

Kromě černo-červené varianty, kterou jsme měli na test my, Samsung nabízí ještě kompletně černou verzi. Ve srovnání s dříve testovanými náramky Xiaomi Mi Band 2 (recenze) a Fitbit Alta HR (recenze) jsou rozměry nepatrně větší a Gear Fit 2 Pro tak působí o něco robustnějším dojmem (51,2 x 24,5 mm, hmotnost 34 gramů), přesto se na ruce nosí pohodlně. Vzhledem k tomu, že na těle chybí reproduktor a mikrofon, nelze náramek využívat pro telefonování.

V současné době můžete Gear Fit 2 Pro používat s libovolným telefonem s Androidem ve verzi 4.2 a vyšší. Podpora pro iPhony se připravuje; v App Store sice aplikaci Gear Fit najdete, nicméně když ji na iPhone s iOS 11 spustíte, objeví se tato chybová hláška a nedostanete se ani k párování. Snad tenhle neduh Samsung v dohledné době odstraní.

Vyrazit s ním můžete i do bazénu

Řemínek je vyrobený z gumy, takže je dostatečně pružný, přezka je plastová. Díky odolnosti vůči vniknutí vody až do hloubky 50 metrů jej nemusíte sundávat například při sprchování; naopak s ním můžete vyrazit do bazénu a nechat si měřit počet temp a uplavanou vzdálenost.

Ve výchozím stavu je v monitorovací aplikaci nastavena délka bazénu 25 metrů, ale to jde v nastavení upravit. A jakmile režim „plavání“ aktivujete, dojde k deaktivaci dotykového displeje, aby nedošlo k vyhodnocování nechtěných dotyků, které voda způsobuje. Opětovnou aktivaci dotykové vrstvy provedete skrze boční tlačítko.

Dominantním prvkem náramku je zakřivený Super AMOLED panel, který má výborné podání barev a dobrou čitelnost na venkovním sluníčku. Jas lze upravovat v celkem 10 stupních, respektive v jedenácti, ale ten nejvyšší lze aktivovat jen na pět minut, protože celkem rychle vybíjí baterii). Já sám jsem během testování i při měření venkovních aktivit používal úrovně číslo 6 až 8. Rozlišení displeje je 216 x 432 px a na úhlopříčce 1,5 palce zcela dostačuje.

V případě neaktivity se displej po 15 vteřinách automaticky vypne (tento interval lze změnit), případně lze na obrazovce zobrazovat informace o aktuálním čase, čímž se ale o něco sníží výdrž. Displej lze kdykoliv aktivovat stisknutím bočního tlačítka, nebo gestem s natočením hodinek směrem k vašemu obličeji.

Ve spodní části náramku se nachází senzor pro měření srdečního tepu

A jak je na tom náramek s výdrží? Zcela shodně jako loňský model. Po dvouhodinovém cvičení ve fitku (s vypnutou GPS)  stav baterie klesl o rovných 40 procent. Při normálním provozu náramek vydrží zhruba 2 až 3 dny na jedno nabití, s měřením aktivit se ale baterie vybíjí rychleji.

Dobíjení probíhá skrze speciální kolébku s USB konektorem

Když jsem vyrazil běhat do přírody (jas náramku byl nastavený na 7. úroveň, GPS byla aktivní a do připojených Bluetooth sluchátek jsem po celou dobu streamoval hudbu), ukazatel baterie po hodině klesl o 25 %. Dobíjení zajišťuje dodávaný magnetický stojánek s piny.

Přehledné prostředí a intuitivní ovládání

K ovládání systému se kromě dotykového panelu používají i dvě tlačítka na boku. Horní slouží jako klávesa Zpět, spodní vyvolá nabídku s aplikacemi, případně mu lze přiřadit akci na dvojitý stisk (například spuštění měření vybrané aktivity, hudebního přehrávače…). Prostředí systému Tizen je přehledné a snadno se v něm zorientujete. Výrobce jej logicky převlékl do černé barvy, což je vzhledem k přítomnosti AMOLED panelu šetrnější na spotřebu energie.

Přehled posledních přijatých notifikací

Náramek samozřejmě umí zobrazovat notifikace z aplikací v telefonu – na jejich přítomnost vás upozorní vibrací a malou tečkou v levém horním rohu. Do přehledu všech upozornění se dostanete tahem prstu z hlavní obrazovky. Výpis je řazený chronologicky od nejnovějších a v mobilní aplikaci Gear Fit v telefonu máte možnost nastavit si vlastní filtry notifikací pro jednotlivé aplikace v telefonu.

U e-mailů, Facebooků nebo textových zpráv vidíte náhled. Pokud na něj kliknete, můžete zprávu označit jako přečtenou, případně ji odstranit. Na textové zprávy lze odpovídat krátkými předdefinovanými texty, jejichž podobu lze v mobilní aplikaci upravit. Gear Fit 2 Pro vás samozřejmě umí upozornit i na příchozí hovor, nicméně přijmout jej musíte na telefonu.

Pokud stejně jako já při běhání rádi posloucháte hudbu, můžete náramek spárovat s Bluetooth sluchátky a vyrazit do terénu. Kapacita vestavěné paměti je 4 GB, nicméně část si zabere operační systém a aplikace. Pro hudební soubory tak zůstane volných zhruba 2,05 GB, což je zcela stejně, jako tomu bylo u loňské generace a je škoda, že u verze Pro Samsung interní paměť nenavýšil alespoň na 8 GB.

Do fitka, na kolo i do bazénu

Nejen díky celé řadě senzorů (gyroskop, barometr, akcelerometr, srdeční tep) a vestavěné GPS, je měření sportovních aktivit silnou stránkou náramku. Aby vše fungovalo, je nejprve nutné vytvořit si uživatelský profil, případně máte možnost data převzít z aplikace S Health. Náramek následně přehledně vyhodnocuje veškerou vaši aktivitu – naměřená data si můžete zobrazit jak přímo na displeji Gear Fitu 2 Pro, nebo detailněji v nástroji S Health ve smartphonu.

Náramek během nošení průběžně měří váš srdeční tep a výsledky následně ukládá. Gear Fit 2 Pro také měří kvalitu vašeho spánku, ale nikde v systému se mi nepodařilo nalézt nabídku, které by mi ukázala uložené údaje, naštěstí je ale lze procházet alespoň v telefonu skrze S Health.

Užitečnou funkcí, kterou ocení zejména sportovci, je automatické spuštění monitorování vaší pohybové aktivity. Pokud se například rozhodnete jít si zaběhat, náramek tuto činnost rozpozná a automaticky zapne měření. Náramek dále umí automaticky měřit jízdu na kole, eliptický trenažér a veslovací stroj. Další aktivity, a že jich není málo, můžete monitorovat ručně tak, že je vyberete přímo z menu v aplikaci.

Konečně – nová generace Gear Fitu vám změří i tempa v bazénu

Kromě základního běhu (i na pásu), cyklistiky, turistiky, chůze, veslování, rotoped tu najdete i dřepy, výpady, kliky či nejrůznější cvičení na posilovacích strojích. A konečně nechybí ani plavání, které u loňské generace chybělo.

Závěrečné hodnocení recenze Samsung Gear Fit 2

Samsung opět ukázal, že sportovní fitness náramky jednoduše dělat umí. Jak jsem nakousl v úvodu, letošní verze Gear Fit 2 Pro cílí především na plavce, jelikož konečně dokáže měřit plavání. Kromě toho přináší mírně upravený design pásků, jinak se toho ale příliš mnoho nezměnilo. Tedy až na cenu.

Tip: podívejte se na Zboží.cz a zjistěte, kde tento produkt můžete pořídit za nejvýhodnější cenu

Chválíme také za množství sportovních aktivit, které umí náramek monitorovat, a některé dokonce zvládne měřit automaticky. Velkým lákadlem u letošní i loňské generace je displej – mírně zaoblený Super AMOLED panel jednoduše vypadá skvěle a při nošení na ruce Gear Fit 2 (Pro) působí mírně futuristickým dojmem.

V případě, že vám náramek padl do oka a nepotřebujete měřit plavecké aktivity, můžete si klidně koupit loňskou generaci, která umí to samé a za nižší cenu. Je pravda, že Gear Fit 2 Pro oproti svému předchůdci o něco lépe vypadá díky kombinaci černé a červené barvy, a nepatrně upravenému vzhledu pásku, ale nejsem si úplně jistý, zda to za ten dvoutisícový rozdíl stojí.

Samsung Gear Fit 2 Pro

8.6

Design a zpracování

9.3/10

Funkce a výbava

8.8/10

Výdrž baterie

7.5/10

Pohodlnost nošení

8.8/10

Klady (+)

 • atraktivní vzhled
 • zakřivený displej s dobrou čitelností
 • integrovaná GPS
 • množství měřených aktivit
 • pohodlně se nosí
 • odolnost až do 50 metrů
 • měření při plavání

Zápory (–)

 • minimum vylepšení oproti loňské generaci
 • vyšší cena
 • zatím nefunguje s iOS (iPhone)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

13 komentářů

 1. Patty (neregistrovaný)

  škoda té výsoké ceny, fakt se mi moc líbí. ale asi koupím lonskou generaci. za čtyři litry super kauf :)

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Podle všeho umí dnešní aktualizace Gear Fit pro iOS připojit Gear Fit Pro 2 k iPhone. Nechal jsem je v práci, nemůžu vyzkoušet.

  • Jirka (neregistrovaný)

   Tak na iPhone už jede. Umí všechny notifikace (včetně blokování nechtěných) a změnu ciferníků. Aplikace, jako např. Endomondo, nejdou. S app Zdraví ani dalšími programy nespolupracuje, Samsung Healt se prý připravuje.
   Čekám na Watch 3.

 3. mino (neregistrovaný)

  “ Díky odolnosti vůči vniknutí vody až do hloubky 50 metrů“

  5 ATM neznamená vodeodolnosť do hlbky 50 metrov, ale iba povrchové plávanie a nie potápanie.
  U niekoho, kto o technológiach píše roky, by som takú nevedomosť nečakal.

 4. mino (neregistrovaný)

  Oproti Gear Fit 2 teda len možnosť plávania v bazéne. Najväčší nedostatok – málo skutočných aplikácii vďaka politike Samsungu nebol odstranený.

 5. Zdeněk (neregistrovaný)

  Je zde nějaký vlastník Gear Fit 2 nebo PRO? Mám dotaz ohledně GPS. Telefon mi dnes naměřil 5km, ale Gear Fit2 Pro jen 4,8 km. Což mě tedy trochu zklamalo. Očekával bych trochu lepší přesnost.

 6. Tomáš (neregistrovaný)

  Měl jsem GFit 2, hodně tragická baterie, žádné webové rozhraní pro nastavení a sportovní výsledky. Nakonec jsem přesedlal na Garmin Vívoactive HR a to je paráda. Ve všech ohledech.
  A jestli na GF2 Pro je navíc jen plávání, tak to nic moc.

 7. Zdeněk (neregistrovaný)

  Tak Geat Fit 2 PRO zklamání. Dnes jsem běžel na okruhu – naměřeno přesně 2 915 metrů a náramek naměřil pouze 2 720 metrů. Tak tedy nevím….

  Má někdo podobný problém?

 8. Eva (neregistrovaný)

  mám stejný problém + – 1km a výpočet rychlosti není vůbec přesný tzn.GPS zatím zklamalo protože koupila kvůli tomu tyto hodinky ,náramek GFit 2 Pro

 9. Andy (neregistrovaný)

  Neviem ako to autor dokazal, ale u mna vydrz totalne tragicka. Bezkovanie – zapnute endomondo (kedze nativna apka v hodinkach tuto funkciu nema), cize gps + bt sluchatka, celkovy cas 1:22h vybita z 98% na 15%.
  Pre mna totalne sklamanie

 10. M (neregistrovaný)

  Krát tepu je aký je to tragédia?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel