TOPlist

Recenze LED pásku Meross Smart: chytré světlo pro jakoukoliv domácnost

Meross Smart WiFi LED Strip recenze jumpstory

Správné osvětlení patří mezi naprostý základ chytré domácnosti. Ačkoli jsou žárovky podstatnou součástí každé domácnosti, tu správnou atmosféru při sledování filmu vám navodí jedině LED pásek. Na trhu jich je ale velké množství, což výběr značně ztěžuje. Dokáže i přes tvrdou konkurenci Meross Smart WiFi LED Strip zaujmout?

Meross Smart WiFi LED Strip 4
Obstojí Meross Smart WiFi LED Strip ve tvrdé konkurenci?

LED pásky lze rozdělit do dvou kategorií. Do první spadají „hloupé“ LED pásky, jež musíte ovládat pomocí přiloženého ovladače. Jakmile si vybavíte několik místností tímto typem pásků, budou se vám ovladače často plést a překážet. Proto je dobré vsadit na zařízení z druhé kategorie, kam spadá také LED pásek od Meross. Chytrý pásek lze totiž spojit s chytrou domácností a aplikací, takže fyzický ovladač není potřeba.

Obsah balení a instalace

Meross Smart WiFi LED Strip v balení obsahuje dva 5metrové pásky, ovládací centrum, napájecí adaptér, deset připevňovacích klipů a dva propojovací klouby. Veskrze se jedná o standardní výbavu, kterou dostanete ke každému LED pásku, takže tady žádné překážky nehledejte. Ovládací panel disponuje jedním tlačítkem a možností zapojení obou pásků zvlášť. Maximální délka pásků propojených s jedním ovladačem je 100 metrů, což jistě bude stačit i ve velké domácnosti. Co potěší, je lepicí vrstva na spodní straně pásku, takže jej rovnou můžete uchytit na vámi zvolené místo.

Meross Smart WiFi LED Strip 1
Obsah balení ničím nepřekvapí

Instalace je poměrně jednoduchá. Stačí natáhnout pásky tam, kde se chcete těšit z jejich světla, a následně je propojit s ovládacím panelem. Tady mám jednu výtku k samotnému propojení, neboť správný konec pásku do ovladače pouze nasunete. Musíte tedy dávat pozor, aby vám například při neopatrné manipulaci pásek z ovladače nevyklouzl.

Po zapojení a resetování ovládání se můžete rovnou vrhnout do párování s aplikací Meross. Pokud jste někdy párovali nějaký chytrý produkt s aplikací, patrně vás nic nepřekvapí. Jestli je to ale vaše poprvé, aplikace vás všemi kroky provede. LED pásek lze připojit k 2,4GHz Wi-Fi síti, což je vzhledem k maximálnímu dosahu rozumná volba.

Parametry a funkce

LED pásek Meross Smart WiFi LED Strip dosahuje maximální svítivosti 800 lumenů a v rámci schématu RGB nabídne až 16 milionů barevných kombinací. Pásek je v praxi poměrně jasný a barvy jsou příkladně syté. Výrobce se nezmiňuje, zda je LED pásek voděodolný, takže bych při použití ve vlhkých prostorech či venku byl opatrný.

Meross Smart WiFi LED Strip 9
Barviček máte na výběr více než dost

Aplikace Meross je hlavním mozkem pásku. Té musím hned ze začátku vytknout, že není v češtině, nicméně pro základní nastavení si vystačíte i s chabými znalostmi angličtiny. Na úvodní stránce vidíte všechny propojené produkty, přičemž po kliknutí na čtverec s páskem jej rychle vypnete a zapnete. Prodleva se pohybuje okolo jedné sekundy, za což Meross chválím.

Do nastavení se dostanete přes malou ikonu tužky. Tady lze nastavit úroveň jasu a barevný odstín, případně si nastavit vlastní efekt. V rámci něho máte na výběr úroveň jasu, typ svícení (statické, blikání či pulzování) a odstín barvy. U blikání a pulzování lze ještě nastavit rychlost efektu a případně další barvy. Jako základ to sice stačí, osobně bych ale uvítal možnost plynulejšího přechodu při efektu pulzování. Změna barev na mě byla zkrátka příliš agresivní a často působila rušivě.

 

V rámci aplikace lze ještě nastavovat scény, které umožní ovládat více světel najednou, případně nastavit rutiny, které vypnou a zapnou LED pásek v předem daný čas (nebo při západu a úsvitu), případně umožní pásek po určité době od zapnutí automaticky vypnout. Mé oblíbené nastavení bylo zapnutí LED pásku po soumraku a jeho automatické vypnutí po 5 hodinách. Trochu mě zamrzela nemožnost nastavit jako rutinu některý z mých uložených efektů.

Propojení s chytrou domácností

Velkou výhodou Meross Smart WiFi LED Strip je ale spolupráce se všemi relevantními standardy chytré domácnosti. LED pásek je kompatibilní s Google Home, Amazon Alexa, Apple HomeKit, Samsung SmartThings a IFTTT. Ať už tedy používáte cokoli, je velmi pravděpodobné, že Meross Smart WiFi LED Strip do vaší sestavy zapadne.

meross
meross
Cena: zdarma
 • meross Screenshot
 • meross Screenshot
 • meross Screenshot
 • meross Screenshot
 • meross Screenshot
 • meross Screenshot
 • meross Screenshot
 • meross Screenshot
‎Meross
Cena: zdarma

Ačkoli můžete LED pásek připojit prakticky do jakékoli chytré domácnosti, samostatné aplikace se určitě nezbavujte. Já používal Meross Smart WiFi LED Strip v rámci Google Home, a pokud jde o nastavení v aplikaci, Google nevyužívá plný potenciál pásku. Spolehlivě jej umí vypnout a zapnout, případně přes hlasový povel změnit barvu a intenzitu. Pro komplexnější nastavení proto doporučuji spíše sáhnout po aplikaci od výrobce.

Závěrečné hodnocení

Meross Smart WiFi LED Strip je chytrý LED pásek, který oživí vaši chytrou domácnost. V rámci chytrého osvětlení se může jednat jak o praktické přisvícení například u rohů postele či ve skříni, tak o skvělý doplněk atmosféry u televize. Fantazii při použití se rozhodně meze nekladou.

Meross Smart WiFi LED Strip 11
Meross Smart WiFi LED Strip dokáže za příznivou cenu oživit vaši domácnost

Předností Meross Smart WiFi LED Strip je jednoduchá instalace, spolehlivé fungování, přehledná aplikace, podpora všech relevantních standardů chytré domácnosti a sympatická cena. Nevýhodou je absence zámku při zapojení pásku do ovladače, chybějící voděodolnost, méně plynulý přechod při efektu pulzování či nemožnost nastavit konkrétní efekt v rámci automatických rutin.

Meross Smart WiFi LED Strip 7
Až na drobné nedostatky musím Meross Smart WiFi LED Strip hodnotit kladně

S celkového pohledu je Meross Smart WiFi LED Strip kvalitní produkt, který se může směle měřit s těmi nejlepšími, ať to jsou LED pásky od Philipsu, či s méně dravou konkurencí v podobě Vocolinc LightStrip LS1. Za příznivou cenu 1 599 korun se LED pásek Meross na trhu neztratí.

Meross Smart WiFi LED Strip

ImgW ashx
9.2

Design a zpracování

8.5/10

Funkce a svítivost

9.1/10

Jednoduchost instalace

9.3/10

Doprovodná aplikace

9.0/10

Propojení s chytrou domácností

9.9/10

Klady

 • jednoduchá instalace
 • spolehlivé fungování
 • přehledná aplikace
 • podpora Google Home, Amazon Alexa, Apple HomeKit, Samsung SmartThings a IFTTT
 • sympatická cena

Zápory

 • absence zámku při zapojení pásku do ovladače
 • chybějící voděodolnost
 • méně plynulý přechod barev při efektu pulzování
 • nemožnost nastavit konkrétní efekt v rámci automatických rutin
Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku