Domů » Recenze » Recenze Asus Zenfone 2: Ten se 4 GB RAM

Recenze Asus Zenfone 2: Ten se 4 GB RAM

Značka Asus je u nás oblíbená v segmentu počítačů a notebooků. V mobilním světě ale její jméno takový zvuk nemá. Jak se tedy Asusu povedl jeho útok na smartphony v citlivé cenové kategorii okolo 10 000 Kč, se dozvíte z našeho testu.

Hned na začátek přiznám, že recenzovaný Asus Zenfone 2 je prvním smartphonem této značky, který se mi dostal do rukou na test. Sám mám značku Asus rád, ostatně komponenty mého stolního počítače jsou až na jednu výjimku pouze od Asusu. O to více jsem byl zvědavý na Zenfone 2.


Asus Zenfone 2

Nešťastnou zajímavostí modelu Zenfone 2 je několik jeho verzí, které se na trhu nacházejí – bez jakéhokoli jiného běžného označení, pokud vynecháme typové číselné značení, jež se příliš často neuvádí. Rozdíly navíc najdete i u modelů se stejným značením, takže zmatení uživatele je zaručeno.

Rozdíly mezi jednotlivými verzemi

Já měl na testování téměř nejvyšší model s označením ZE551ML, která se nabízí s různou kapacitou vnitřního úložiště (16/32/64 GB), ale také s různou kapacitou operační paměti (2 nebo 4 GB RAM), a aby toho nebylo málo, tak také s různými procesory (Intel Atom Z3560 s taktem 1,8 GHz a Intel Atom Z3580 s taktem 2,3 GHz).

 • ZE551ML – procesor Intel Atom Z3580, 2,3 GHz, displej 5,5″ Full HD, 4 GB RAM, 32 GB úložiště
 • ZE550ML – procesor Intel Atom Z3560, 1,8 GHz, displej 5,5″ HD, 2 GB RAM, 16 GB úložiště
 • ZE500CL – procesor Intel Atom Z2560, 1,6 GHz, displej 5″ HD, 2 GB RAM, 8 GB úložiště

Dále na trhu najdete na první pohled zcela identický Asus Zenfone 2, ale s typovým označením ZE550ML, který má menší kapacitu operační paměti, slabší procesor a také displej pouze s HD rozlišením.  Váha, velikost a i značení jsou přitom zcela identické. Další verze se stejným označením, tedy Asus Zenfone 2, která nese označení ZE500CL, má sice menší displej, ale jinak je na pohled opět zcela identický.

Uvnitř ale najdete zcela odlišný a podstatně slabší hardware. Tohle se Asusu jednoduše nepovedlo a nedivil bych se, kdyby v tom měli chaos i jednotliví prodejci. Pozor tedy na to, jakou verzi za své peníze dostanete.

Klady (+)

 • rychlé a odladěné prostředí
 • velká kapacita paměti RAM (4 GB)
 • pevné a kvalitní dílenské zpracování
 • elegantní design
 • dobrá výdrž baterie při nenáročném použití
 • podpora dvou SIM karet a microSD karet

Zápory (-)

 • větší množství aplikací v systému není lokalizováno
 • množství bloatwaru
 • klávesy pod displejem nejsou podsvícené
 • kvalita fotografií a videa
 • rychlý pokles baterie při větší zátěži
 • umístění klávesy pro probuzení

Obsah balení: Chudá klasika

Výrobce to s balením nepřehání, jak je v dnešní době koneckonců zvykem. Uvnitř jednoduché, ale nápadité krabičky tak naleznete samotný mobilní telefon, nabíječku s odpojitelným microUSB kabelem a špuntová sluchátka s několika výměnnými nástavci, aby sedla každému. Kvůli zákonu samozřejmě nesmí chybět návod v českém jazyce, který je velmi jednoduchý, a to je vše. Žádnou přidanou hodnotu od balení tedy nečekejte.

Design a dílenské zpracování: Vyvážená elegance

Design je čistě subjektivní věc a co se nelíbí jednomu, může druhý milovat. Přesto si troufnu tvrdit, že se Asus bude designem líbit. Nijak nešokuje, nepřináší neotřelé prvky, je ale hezký a neurazí. Trochu na škodu je snad až přílišná podobnost s LG G3 (recenze).

 

Tělo je vyrobené kompletně z plastu, byť záda přístroje mohou na první pohled a u někoho možná i na první omak evokovat kov. Imitace broušeného kovu ve zlaté barvě tak působí hezky na oko, při úchopu jsem měl ale spíše laciný dojem napodobeniny.

  

Když už jsem u těch zad, najdete na nich kromě loga výrobce samozřejmě čočku fotoaparátu, dvojitou LED diodu na přisvícení a kolébku hlasitosti po vzoru LG, jak jsem vzpomněl výše. Boky přístroje jsou zcela prázdné. Spodní část nese mikrofon a microUSB konektor pro nabíjení, který je bohužel obráceně, můžete mít tedy problém s usazením mobilu v rámci audiosystému podporujícího nabíjení.

 

Klávesa pro probuzení se nachází přesně ve středu horní hrany, což je vzhledem k rozměrům přístroje, jež činí 152,5 × 77,2 × 10,9 milimetrů jedno z nejhorších umístění. Jednoduše na tuto klávesu nelze při běžném úchopu nijak dosáhnout a mobil si musíte v dlani hodně posunout. Nebo stisk provést druhou rukou.

  

Tělo mobilu je přes plastovou konstrukci velmi pevné, nevrže ani při silnějším stisku. Pod zadním krytem se nachází slot pro dvě SIM karty o velikosti microSIM, kdy jedna zvládá LTE, kdežto druhá pouze GSM data. Nechybí ani slot na microSD kartu. Baterii nelze z mobilu vyjmout, byť ji pod krytem uvidíte.

Hardwarová výbava: Vrchol v podání Asusu

Asus Zenfone 2 ZE551ML je v provedení 32 a 64 GB poháněn 64bitovým čtyřjádrovým procesorem Intel Atom Z3580 na frekvenci 2,3 GHz. Jako grafický čip je použit PowerVR G6430. Pozastavit se musím u operační paměti. Ta totiž dosahuje úctyhodné kapacity 4 GB RAM.

Spousta lidí má stejnou kapacitu paměti na svém počítači, zde máte to samé v mobilním telefonu. Po spuštění mobilu je tak volných 1,5 GB RAM paměti. Po půl dni práce jsem měl k dispozici kolem 400 MB paměťového prostoru, přičemž aplikace nijak neukončuji. Výrobce i přes poměrně vysokou kapacitu úložného prostoru nezapomněl ani na slot na microSD karty. Ty telefon podporuje v kapacitě 64 GB. 

 

Výkon jsme změřili pomocí benchmarků s následujícími výsledky:

 • AnTuTu: 46 162 bodů
 • PC Mark Work Performance: 5 407
 • 3D Mark IceStormExtreme: 6 665
 • 3D MArkIceStormUnlimited: 11 399
 • 3D Mark Sling Shot: Nelze spustit

Samotné prostředí mobilu je dobře odladěné a plynulé. Za celou dobu testování jsem se nesetkal s žádným zásekem, v tomto směru si zaslouží Asus a jeho ZenUI pochvalu. Ani hry nebyly problém, pouze u N.O.V.A 3 jsem měl pocit, že snímková frekvence často padala příliš nízko a obraz nebyl zcela plynulý. 

 

Displej: Se špičkou se měřit nemůže

Asus Zenfone 2 ZE551ML nabízí IPS panel o úhlopříčce 5,5″ s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Hustota bodů je tedy 403 ppi, což je velmi dobrá hodnota. Osobně zastávám názor, že vyšší rozlišení je u mobilních telefonů většinou zbytečnost, Full HD považuji v současné době za zcela vyhovující.

 

Barevné podání displeje je velmi dobré, barvy nejsou přepálené a pozorovací úhly jsou velmi slušné. V nastavení si lze navíc vybrat několik módu zobrazení barev. Vyvážené nastavení, Filtr modrého, Živé barvy a Vlastní nastavení, kde lze měnit odstín i sytost barevného vyznění displeje.

Z hlediska rozlišení se tedy dnes recenzovaný model se špičkovou konkurencí měřit nemůže, ale z hlediska barevného podání a pozorovacích úhlů rozhodně ano. 

Baterie a výdrž: Mírné zklamání

Přiznám se, že s touto kapitolou jsem měl u Asus Zenfone 2 velký problém. Takto nevyvážený mobilní telefon z hlediska baterie jsem dlouho netestoval. Začnu tím, čím se Asus chlubí a co se může ukázat jako kámen úrazu pro spoustu uživatelů. Asus Zenfone 2 totiž podporuje rychlé nabíjení, v řeči Asusu QuickCharge+.

S mobilním telefonem získáte opravdu velmi výkonnou 9V / 2A nabíječku, která dokáže Asus Zenfone nabít zhruba za necelé dvě hodiny. Prvních 60 procent je velmi rychlých, ty máte za cca 40 minut nabíjení, pak se ale nabíjení neúnosně zpomalí a osobně si s takto výkonnou nabíječkou představuji QuickCharge rychleji než za téměř dvě hodiny čistého času.

 

Daleko horší situace nastane, pokud se pokusíte Asus Zenfone 2 dobít klasickou 1A nabíječkou. Zde počítejte s časem atakujícím 4,5 hodiny nabíjení, což je jednoduše neúnosně dlouho. Z USB 2.0 se dobíjení protahuje na cca 14 hodin, z USB 3.0 na zhruba 6 hodin. Pokud tedy sebe nebudete mít rychlonabíječku Asus, vyhraďte si na nabíjení dostatek času.

Nepříjemné jsou také propady ve zbývající kapacitě baterie. Asus Zenfone 2 má baterii o kapacitě 3 000 mAh, což není vůči konkurenci mnoho. Ta u takto velkých přístrojů umí nabídnout o více než třetinu vyšší kapacitu.

Díky obří kapacitě RAM dokáže Asus udržet v paměti více běžících aplikací. To vede k tomu, že při používání mobilu hlavně na volání a občasné psaní vám Zenfone 2 vydrží i necelé dva dny. Pokud si ale na mobilu přes den zahrajete párkrát svojí oblíbenou hru a cestou do práce či školy budete poslouchat hudbu, připravte se na zcela prázdnou baterii klidně kolem páté odpoledne. Asus Zenfone 2 byl po velmi dlouhé době první mobilní telefon, se kterým jsem se domů kolem šesté hodiny vracel pravidelně s absolutně vybitou baterií.

Operační systém a uživatelské prostředí: Zen UI

Všechny nové modely řady Zenfone 2 přicházejí na trh s Androidem 5.0 Lollipop a s grafickou nadstavbou Zen UI. Ta ctí základní pravidlo Androidu a nabízí tedy zásobník na aplikace. Uživatel díky tomu není nucený mít vše rozházené po plochách, jak se k tomu uchylují mnozí výrobci z východu ve snaze všemožně kopírovat jiného výrobce ze západu.

 

Aplikace lze třídit dle abecedy buď od A do Z, nebo poměrně nezvykle od Z do A, případně zobrazit pouze uživatelsky stažené aplikace.  Pokud přesto chcete mít aplikace pouze na plochách, můžete si tak telefon nastavit.

 

Po stažení notifikační lišty se po vzoru Androidu 5.x zobrazí nejdříve upozornění od aplikací, po druhém stažení sada rychlých přepínačů. Jejich počet i pořadí lze měnit dle vůle uživatele. Najdete zde zástupce na rychlé přepnutí Bluetooth, Wi-Fi, NFC, ale také například přepnutí pro ovládání jednou rukou či zkratku pro kalkulačku. Stažené přepínače také obsahují rychlé ovládání jasu displeje, včetně přepínání automatického módu. 

 

Bonusové aplikace: Více, než je zdrávo

Výrobce připravil opravdu velké množství bonusových aplikací, případně hromadu nepotřebného bloatwaru – záleží na úhlu pohledu. Amazon Kindle čtečka knih či program na čištění operační paměti Clean Master jsou známé klasiky. Do It Later je zajímavý úkolovník, který se umí propojit s Google Task, lze mít tedy všechny své úkoly na jednom místě. Dr. Safety vám proskenuje celý mobil a chrání jej před spoustou hrozeb z internetu, za odměnu vám nabídne další aplikace formou reklamy a jako bonus vás naučí anglicky, protože mu chybí český překlad.

 

Fotokoláž pro hrátky s fotografiemi je naopak aplikace povedená. Free HD Games vás pouze přesměruje na webovou stránku plnou vyskakujících reklam, kde si lze stáhnout hry. V angličtině. Nemůže chybět klasická Kalkulačka, která se může vždy hodit. Omlet chat v našich končinách a v konkurenci WhatsApp, Viberu či Google Hangouts příliš uživatelů nenajde.

Party link vám umožní všechny aktuálně vytvořené fotografie sdílet v reálném čase s ostatními uživateli Party Link. PC Link vám naproti tomu umožní ovládat mobil přímo z počítače, případně mít na obrazovce počítače upozornění z telefonu.  Režim Děti umožňuje mít kontrolu nad aplikacemi, které děti využívají, a ukázat, kolik času tráví s telefonem.

 

Dále zde najdete Svítilnu aktivující LED diody na zádech přístroje, aplikaci Up pro monitoring aktivit, která bez fitness náramku společnosti Jawbone nemá příliš smysl, a další spousty aplikací a odkazů na webové stránky. Asus své uživatele zásobuje… Alespoň že jde necelá polovina obsahu od výrobce odinstalovat. 

Telefonování a organizace

Zde není příliš mnoho co vymýšlet. Asus přesto pozitivně překvapil a kromě klasické možnosti filtrovat kontakty do skupin přidává záložku VIP, která funguje podobně jako oblíbené kontakty Androidu. VIP kontakty jsou navíc ale v seznamu kontaktů či u přijatých SMS označeny speciální VIP ikonou, nestane se vám tedy, že byste zmeškanou událost či zprávu přehlédli mezi ostatními.

 

Navíc lze vybrané osoby blokovat, a to dokonce zvlášť na hovory a zvlášť na SMS zprávy. V době online chatovacích nástrojů nemá tato funkce stejnou sílu jako kdysi, hodit se ale může. Čím může mobil zaujmout, je schopnost nahrávat aktuálně probíhající hovor. Druhá strana navíc nic nepozná.

SMS zprávy nenabízejí žádnou zvláštnost, stejně tak kalendář, a obě aplikace plní svoji funkci bez problémů. 

Konektivita, GPS a prohlížení internetu

Datová výbava je skvělá. V rámci telefonování lze využívat dvě SIM karty najednou, jeden slot přitom podporuje plnohodnotné LTE, druhý si musí vystačit pouze s GSM a hodí se tedy pouze pro kartu určenou na volání.

V rámci LTE umí Asus Zenfone 2 všechny v Česku důležité frekvence, včetně 900 MHz, kterou spousta (čínských) konkurenčních smartphonů jednoduše nezvládá. Vysokorychlostní data používá v protokolu Cat4, který umožňuje dosáhnout teoretické rychlosti 150 Mbps pro download a 50 Mbps pro upload. Nechybí samozřejmě Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac s podporou 5GHz modemů, Bluetooth 4.0, GPS, Glonass. Výrobce nevynechal ani podporu FM RDS rádia.

S mobilem jsem najezdil několik stovek kilometrů jako s GPS navigací bez jediného problému s příjmem signálu. Fixování na satelity je velmi rychlé i po výjezdu z tunelu. Co může představovat problém, jsou rozměry samotného přístroje. Držáků, do kterých bez problémů vložíte téměř 8 cm široký a přes 15 cm vysoký mobil, mnoho není. Také ovládání hlasitosti na zádech mi u navigace nevyhovovalo. Kvůli ztlumení hlasových povelů, když například děti za jízdy usnuly, jsem musel mobilní telefon z držáku vyjmout, jinak na kolébku hlasitosti dosáhnout nešlo. Jsou to detaily, ale musíte s nimi při nákupu počítat.

Fotoaparát a záznam videa

Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, vytváří tedy snímky o rozlišení 4128 × 3096 pixelů. Světelnost objektivu je dle výrobce f/2.0. Přední kamerka má rozlišení 5 Mpx, tedy 2560 x 1920 pixelů, a i ona se pyšní světelností f/2.0.

Byť zní číslo, kterým výrobce udává světelnost, velmi dobře, nesmíme zapomínat na prostý fakt, že s identickou světelností objektivů k zrcadlovkám či bezzrcadlovkám má tato hodnota pramálo společného. Mezi mobily jde ale o hodnotu lehce nadprůměrnou.

 
Aplikace pro fotografování a záznam videa

Pokud budete vytvářet fotografie během dne za velmi dobrých světelných podmínek, získáte poměrně detailní fotografii, bohužel i na nízké ISO plnou šumu. Kresba je i přes šum na mobilní poměry slušná, s ubývajícím světlem ale kvalita fotografií velmi rychle klesá. Už fotografování při zatažené obloze znamená podstatně horší kresbu, delší časy a vyšší míru šumu. Snímky poté ztrácí detaily a začínají při zvětšení připomínat olejomalbu.

-

 - - -
Další snímky včetně odkazu pro zobrazení v plném rozlišení najdete v naší galerii

- - -

- - -

Pro fotografování ve velmi špatných světelných podmínkách si Asus připravil režim Nízké osvětlení (3 Mpx), který má za úkol získat použitelnou fotografii i za situací, kdy by to jiné mobilní telefony mohly vzdát. Praxe je taková, že opravdu získáte více světlý snímek, ve většině případu ale také více rozmazaný. Asus totiž u režimu Nízké osvětlení dělá to nejjednodušší, co může – několikanásobně prodlouží čas expozice a softwarově vytáhne na fotografii jas, přičemž snímek přepočítá do 3 Mpx, aby co nejvíce eliminoval nižší ostrost a šum.

  
Stejný snímek se třemi různými režimy: Nízké osvětlení (vlevo), automatika a HDR

Výsledkem jsou při fotografování v noci mnohdy rozmazané fotografie, na kterých nicméně máte možnost vidět i to, co na klasický automatický režim vidět není. Zkoušel jsem takto fotografovat i ze stativu a výsledky jsou samozřejmě lepší, byť jsou snímky stále prosté většiny detailů. Pro běžné použití to chce opravdu pevnou ruku.

 
Focení ze stativu v nočním režimu (vlevo) a na automatiku

 
Focení z ruky v nočním režimu (vlevo) a na automatiku

Kromě režimu Nízké osvětlení si Asus po vzoru Samsungu a Sony připravil další hromadu režimů. Super rozlišení vytvoří snímek o dvojnásobném rozlišení, než jsou fotografie vytvářené v klasickém režimu, HDR prosvětlí tmavší části na snímku, Hloubka pole softwarově rozmaže pozadí za hlavním objektem „jako u zrcadlovky“, Zpomaleně vytvoří slowmotion video, které je ale pouze jednoduché zpomalení původního záběru, kvalitě konkurentů se tedy v tomto směru nemůže v žádném případě rovnat.

 
Denní focení na automatiku (vlevo) a v HDR režimu

 
Test digitálního zoomu (vpravo)

Kvalita videosekvencí je z mého pohledu spíše špatná. Kromě faktu, že videosekvence podstatně omezí šířku záběru, se uživatel musí připravit, že při použití digitální stabilizace obrazu přijde ještě o další část záběru. Ve výsledku poté na videu nevidíte věci blízko u vás,  jednoduše se do úzkého záběru nevejdou. Digitální stabilizátor navíc funguje spolehlivě pouze při statických záběrech, kdy s mobilem téměř nepohybujete.


Supersampling na Zenfonu 2


Šíře záběru v jednotlivých režimech

Pokud se pokusíte natáčet za chůze či při jakékoli jiné aktivitě, digitální stabilizátor učiní obraz trhaným s odskoky, jelikož rychlejší pohyby mobilu absolutně nezvládá. Tuto funkci tedy raději nepoužívejte.

Fotoaparát má na druhou stranu příjemné ovládání, nemusíte přepínat mezi režimem videa a focení, vše je přístupné z jednoho místa. Pro občasné fotografování se Asus Zenfone 2 hodí, jako náhrada za klasický fotoaparát rozhodně ne. 

Konkurence

Výrobce se nesnaží na první pohled konkurovat zavedeným značkám typu LG, Samsung či Sony. Spíše se staví do pozice značky, která těží ze svého jména, které si společnost získala u notebooků a počítačových komponentů, a přitom svůj mobil staví hlavně proti konkurenci v podobě Xiaomi, Huawei či Lenovo.


Huawei Mate 7

Jako hlavní konkurent se tak může jevit Huawei Mate 7 (recenze), který při trochu větších rozměrech nabízí o půl palce větší displej, podstatně silnější baterii a senzor otisku prstů. Také OnePlus One (recenze) se stejně velkým displejem, podobnými rozměry i cenovkou může některé uživatele zaujmout. Obří Lenovo Vibe Z2 Pro (recenze) s velmi podobnou cenou nabídne jemnější a větší displej při podobných rozměrech s podstatně výkonnější baterií.

-
OnePlus One

Pokud dáváte přednost systému Windows Phone, může vás zaujmout mírně větší Nokia Lumia 1520 (recenze) s 6″ displejem a stejnou cenou jako dnes recenzovaný přístroj.

Závěrečné hodnocení

Asus na sebe s modelem Zenfone 2 strhl patřičnou pozornost. Jedná se o první mobilní telefon na světě, který má 4 GB RAM paměti. Velká výhoda je delší setrvání běžících aplikací na pozadí, nevýhodou je poté drastický pokles baterie, pokud takto zůstanou na pozadí náročnější aplikace. Mobil se vyznačuje kvalitním displejem, velmi dobře provedeným tělem, kde nic nevrže ani neskřípe. Odladěné prostředí a obecně vysoký výkon také potěší.

Co již tolik nenadchne, je pomalé nabíjení jinou než přibalenou výkonnou nabíječkou, propady baterie při náročnějším použití, kdy jsem mnohdy chodil domů v podvečer s vybitým mobilem, nepodsvícené senzory pod displejem, což je u mobilu za částku kolem deseti tisíc korun doslova ostuda, a nepříliš kvalitní fotoaparát.

Asus Zenfone 2 se ale nesnaží za každou cenu přinést to nejlepší v každém směru. Výrobce zachoval při přijatelné ceně velmi slušný výkon celého přístroje, nabízí odladěné, byť pro někoho možná příliš jásavé prostředí, a obří kapacitu paměti RAM.

  

Je tedy na každém uživateli, aby si řekl, co je pro něj důležité. Pokud hledáte špičkově odladěný mobilní telefon ve všech směrech, můžete jít vesele ke konkurenci, připravte si ale podstatně vyšší částku. Asus Zenfone 2 nabízí sice řadu kompromisů, odvděčí se ale slušnou cenou a několika vlastnostmi, které umí jednoduše zaujmout.

David Šantora

Redaktor SMARTmania.cz. Otec dvou malých dětí, geek a fanoušek Star Wars. Hráč, co nemá na hry věčně čas, ale neustále je kupuje a pouze občas hraje, nadšený fotograf, který nedá dopustit na své OM-D, milovník gotického rocku a symphonic metalu.

11 komentářů

 1. Říkám si, že podle fotek je ten displej poměrně hroznej, jdu na testy…jo, je hroznej. K tomu hrozná výdrž na aku, zbytečná honba za velikostí RAM.

  K tomu v hodnocení mizerná kamera a hromada bloatware.

  Zdá se, že výrobce vsadil na ubití trhu množstvím modelů (nepřehledným), než kvalitou. Škoda, prostě tuctový výrobce.

 2. Za ty peníze najdu mnoho jiných a lepších… Co dodat, zase další zbytečný mobil na trhu.

 3. Igor C. (neregistrovaný)

  Verzia ZE551Ml je aj 64GB. Ako majiteľ 64GB bohužiaľ musím súhlasiť so záporným záverečným zhodnotením (osobne mi nepodsvietené tlačidlá nevadia), ale inak v pohode mobil.

  Najvyššia špecifikácia vs. cena – nie je o čom :-) (Radšej než nejaký čínsky dovoz)

 4. Martin (neregistrovaný)

  Mám verzi se 4gb RAM ale s intel atom Z3560 ,1,83 ghz z mironetu a nabijecka je jen 5,2V 1,35A a nabiji se sni opravdu pomalu.

  • David Šantora

   Dobrý večer,

   u verzí s procesory Z3560 a Z2560 je přibalená pouze 5,2V / 1,35A nabíječka, jak píšete. Pouze verze s procesorem Z3580 má v balení silnější nabíječku, kterou zmiňuji v recenzi. I s tou ale není nabíjení žádná výhra.

 5. knizmi (neregistrovaný)

  Autor má plus za zmínění, že 5″ model nemá s tím větším moc společného. V podstatě se jedná o starší Zenfone 5, který má o generaci starší procesor, přičemž ostatní české recenze tohle taktně ignorovaly.

 6. Danny_S (neregistrovaný)

  Zdravím.

  Chci se zeptat: Pořídil jsem si ASUS ZenFone 2 ZE551ML a můj problém je v tom, že vůbec nevidí HandsFree – Plantronics M70 anebo Samsung WEB-450 nebo tak nějak je to označení.

  „Hloupější a o několik let starší Samsung Galaxy Grand Duos vidí obě blútučka, ale tenhle mnohem lepší a výkonnější nevidí ani jedno. :-(

  Může mi někdo poradit, jaké BT HF si mám pořídit, aby ho mobil našel?

  Plánuji max. do 500-600,-Kč za něj dát, více už ne.

  Děkuji za rady.

  • Asi myslíš headsety. Asi budeš muset zajít do krámu a testnout. Je pak samozřejmě ve hře i vada přístroje. Např. na Andělu (pragocentrismus:-) ) se otevřela předělaná MobilPohotovost prodejna a mají plno příslušenství od výrobců „ve skupině“, lepší místo mě nyní nenapadá.

 7. Monika Dvořáčková (neregistrovaný)

  Dobrý den, poradí mě někdo? Mám Asus Zenfone 2 a nemohu otevřít z mailu stažené přílohy. Nevím jaký asi Office si mám stáhnout. Již jsem vyzkoušela snad všechny dostupné programy. Vždy mě hlásí spubor nelze otevřít. Moc děkuji za případnou radu.

 8. pawouczech (neregistrovaný)

  Mobil je úplně v pohodě včetně fotek a baterie by fakt měla být větší, jako u ostatních mobilů

 9. František Schleiss

  Dobrý den
  Mám asaus zenfone laser 2. Po roce užívání přestal fungovat senzor přiblížení.
  Přesně po konci záruky nastal další problém. Reproduktor. Začal velice chraplat a často se mi stává, že neslyším vyzvánění. A hlasitý hovor je zcela nemožný.
  Jinak jsem byl s mobilem velice spokojený, výborné fotky i videa.
  Konec záruky a začíná být nepoužitelný.
  ASUS již nikdy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).