Domů » Bleskovky » Realme nepolevuje. Příští rok chce představit smartphone bez kompromisů

Realme nepolevuje. Příští rok chce představit smartphone bez kompromisů

Značka Realme, za kterou stojí čínské Oppo, vznikla původně jako odpověď na úspěšné levné smartphony Redmi od Xiaomi. S jídlem ale roste chuť, a tak se Realme pustilo do výroby dražších a vybavenějších modelů; například letošní smartphone Realme GT 5G disponuje 120Hz AMOLED displejem a pohání jej vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 888, přitom se s cenou vejde do 12 tisíc korun. Čínská značka chce ale prodávat ještě dražší a vybavenější modely.

Realme GT clanek recenze

Realme chystá skutečnou vlajkovou loď

Zástupce Realme Xu Qi na nedávné mobilní konferenci pro globální partnery konané v Číně prozradil, že jeho společnost chystá na začátek příštího roku několik high-endových produktů. Jedním z nich má být vlajkový telefon, který se bude v Číně prodávat za cenu 5 000 CNY, což je v přepočtu více než 20 tisíc korun (s DPH). Tak drahý smartphone značka Realme dosud nepředstavila, tudíž je možné spekulovat, co všechno Realme do svých nejvybavenějších telefonů přidá.

Asi největší výzvou je dodat telefon se špičkovým fotoaparátem, který se nebude opírat o zbytečné doprovodné 2megapixelové snímače, ale nabídne univerzální sestavu poskytující kvalitní fotografie i video. Současným smartphonům Realme také chybí voděodolnost či bezdrátové nabíjení, což jsou rovněž adepti na doplnění. Minimálně u bezdrátového nabíjení by mohlo Realme nasadit vlastní technologii MagDart ze srpna letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jj, to by chtěl každý Číňan 🙄 Flagship killers, ta samá písnička dokola. Číňan zde začne prodávat za dumpingové ceny, udělá jsi jméno a pak začne zdražování.

    • realme je jen paper dragon, android od nich je tak skvěle optimalizovaný, že se to takřka nedá používat. Ta značka je předurčená k záhubě.

  2. Věřím, že do toho nacpou všechny možné fičury, ale je skoro jistě, že s kompromisem fotit bude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).