Domů » Bleskovky » Přivítejte Realme MagDart, nejrychlejší magnetické bezdrátové nabíjení

Přivítejte Realme MagDart, nejrychlejší magnetické bezdrátové nabíjení

Před dvěma týdny se naplno rozjely spekulace, že čínská značka Realme chystá odpověď na nabíječku MagSafe od Applu. Ty nebyly úplně liché, neboť dnes firma oficiálně představila magnetickou bezdrátovou nabíječku MagDart a celou řadu příslušenství, které nabíječku od Realme podporuje.

MagDart keynote product part fin
Realme představilo magnetické bezdrátové nabíječky MagDart

Velkou pozornost vzbudila 50W bezdrátová nabíječka MagDart, která je vybavená aktivním vzduchovým chladicím systémem, jenž udržuje teplotu hlavní desky a cívky na nízké úrovni pomocí kompaktního a výkonného ventilátoru. Ten umí velkou dávkou vzduchu rychle zchladit vnitřek nabíječky.

magdart 1
50W bezdrátová nabíječka MagDart

Přímou konkurencí pro magnetické bezdrátové nabíjení od Applu je 15W nabíjecí puk MagDart Charger. Ten je s tloušťkou 3,9 mm o 26 % tenčí než nabíječka MagSafe.

Řešení od Realme od sebe navíc odděluje dva zdroje tepla, čímž snižuje jeho tvorbu. Díky tomu může nabíječka pracovat s vyšším výkonem po delší dobu a dokáže naplnit baterii o kapacitě 4500 mAh z nuly na sto procent za 90 minut.

Prvním telefonem, který nové nabíječky od Realme podporuje, je Realme Flash. Tento smartphone nabídne baterii o velikosti 4500 mAh a podporuje až 50W bezdrátové MagDart dobíjení, které zvládne Realme Flash z 0 na 100 % dobít za necelou hodinu. To je téměř stejná doba, za jakou to zvládne rychlá 50W nabíječka Realme SuperDart.

magdart 6
Kompletní porfolio MagDart od Realme

Realme také představilo několik druhů příslušenství, například dobíjecí základnu a powerbanku v jednom s názvem MagDart Power Bank, která kombinuje veganskou kůži a hliník, přídavné světlo MagDart Light, peněženku ve stylu Apple Wallet či nabíjecí pouzdro pro telefon Realme GT. O ceně a dostupnosti nabíječek MagDart a příslušenství bohužel nemáme žádné informace.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).