Domů » Bleskovky » Realme chystá odpověď na Apple MagSafe. Bude se jmenovat MagDart

Realme chystá odpověď na Apple MagSafe. Bude se jmenovat MagDart

Apple u loňských iPhonů spojil klasické bezdrátové nabíjení standardu Qi s magnetickým prstencem, čímž dal vzniknout technologii MagSafe. Ta slouží nejen k bezdrátovému nabíjení telefonu, ale vzniká kolem ní ucelený ekosystém nového příslušenství. Nelze se tedy divit, že o podobné technologii přemýšlí i ostatní výrobci smartphonů.

iPhone 12 Pro s MagSafe nabíječkou
iPhone 12 Pro s MagSafe nabíječkou

MagDart: odpověď Realme na Apple MagSafe

Značka Realme, která spadá pod čínské Oppo, si nechala u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) zaregistrovat ochrannou známku MagDart, která má podle popisu souviset s bezdrátovými nabíjecími podložkami pro smartphony.

MagDart

Na výsledný produkt je ještě brzy, neboť nabíječky MagDart údajně ještě neprošly všemi potřebnými schvalovacími procesy, dá se však předpokládat, že budou fungovat podobně jako ty od Apple. Kdoví, třeba se dočkáme i vzájemné kompatibility.

Značka Realme se dosud bezdrátovému nabíjení zcela vyhýbala, dokonce jej nepoužila ani u žádné ze svých vlajkových lodí, u nichž vsadila všechny karty na superrychlé nabíjení Dart Charge. Ochranná známka MagDart tak vzbuzuje alespoň drobnou naději, že se u smartphonů Realme bezdrátového nabíjení skutečně dočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).