Domů » Bleskovky » Řada Galaxy S22 konečně nabídne kompaktní top model. Známe i další specifikace

Řada Galaxy S22 konečně nabídne kompaktní top model. Známe i další specifikace

Ačkoli se může zdát, že je představení Samsungu Galaxy S22 ještě daleko, první střípky informací na veřejnost prosakují už nyní. Co můžeme zkraje příštího roku od vlajkových modelů korejského giganta očekávat?

Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22+

V příštím roce se pravděpodobně opět dočkáme představení tří modelů, konkrétně Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. První dva smartphony by měly disponovat víceméně shodnými specifikacemi, které zahrnují například čipset Qualcomm Snapdragon 898, který by na některých trzích mohl nahradit Exynos 2200.

samsung galaxy s22 ultra zada
Střízlivější koncept Samsungu Galaxy S22 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

Otázkou zůstává velikost displeje – základní Galaxy S22 by měl disponovat panelem o velikosti 6,06″, přičemž o velikosti varianty S22+ zatím nemáme informace. V případě baterie by měl základní model vsadit na 3700mAh akumulátor s podporou 25W nabíjení, zatímco Galaxy S22+ pravděpodobně dostane větší 4500mAh baterii. Jako hlavní fotoaparát by Samsung měl nasadit nedávno představený 50Mpx GN5 senzor.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra má být opět výkladní skříní korejské společnosti. Čipset bude pravděpodobně stejný jako v případě méně vybavených sourozenců, nicméně grafický čip by měl doznat mírného zlepšení. AMD před časem oznámilo spolupráci se Samsungem na výrobě nového GPU, který by měl spatřit světlo světa příští rok, stejně jako vylepšené GPU od Qualcommu.

Samsung Galaxy S22 Ultra 3
Koncept Samsungu Galaxy S22 Ultra s 200Mpx fotoaparátem od Olympusu

Pravděpodobné je také nasazení 5000mAh baterie s podporou 45W nabíjení. Pokud jde o fotoaparáty, zde je stále ve hře jak 200Mpx senzor vyrobený ve spolupráci s Olympusem, tak konzervativnější varianta s použitím vylepšeného 108Mpx snímače. Prozatím se jedná o první nástřel specifikací z dostupných úniků. Všechny zmíněné informace je proto potřeba brát s rezervou.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

8 komentářů

  1. Jsem zvědav jestli už konečně dojde na čip ve spolupráci s AMD, a jak to bude s poddisplejovou optikou, a jestli by se, vzhledem (byť jde asi o předběžnou, či odhadovanou, a tedy i nejistou podobu) k vystouplé části zad, nemohlo zauvažovat třeba i nad návratem 3,5 mm Jacku.

  2. Ja som zvedavy najviac na klasicku S22 ci bude displej naozaj takto velky a hude kompaktny model. Mal by som nahradu za moj S10e..na Pixel som prechadzat nechcel a za asus zenfone8 asi tiez nema moc vyznam vymienat…tak uvidime…a hlavne ake ceny tomu svihnu…

  3. Takže vlastne nič nevieme iba že bude displej pri s22 rovnaký ako pri s10 čo je vlastne skvelá správa pretože bude zrejme aj rozmerovo kompaktnejsi a nebudem musieť držať „tablet pri uchu“ alebo jednou rukou ovládať klávesnicu? To už sa uvidí každopádne ten nárast výkonu nebude až taký možno 10/15 % oproti predošlému modelu keďže je problém s výrobou čipov alebo nás Samsung prekvapí a príde s niečím čo všetkých zaskočí nevieme stále nič ale stačilo by napísať bude mať krásny displej a veľkú pamäť no a foťák bude skoro ako foťák nie nie Samsung našťastie vie čo robí Takže sa môžme tešiť že nám predvedie špičku vo svete smartfónov čakať a dúfať

  4. Kéž by udělali zase malej telefon! S10e je výbornej, ale je to taky velikostní maximum, co jsem ochoten nosit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).