Řada Samsung Galaxy S22: první únik odhalil klíčové parametry

galaxy s22

Není to tak dlouho, kdy Samsung v rámci akce Unpacked odhalil ohebné telefony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Někteří designéři se takřka obratem začali soustředit na vytváření renderů s odhadovanou podobou příštích smartphonů řady Galaxy S22 a nyní to vypadá, že se tímto směrem začali orientovat také leakeři.

unpacked 2022 galaxy s22
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy S22 Ultra (Zdroj: LetsGoDigital)

Známý čínský leaker Ice Universe nelení a na sociální síť Weibo už nyní přidal první várku specifikací, kterou se mu podařilo získat z několika zdrojů. Stejně jako v případě řady Galaxy S21 se také v nastupující řadě dočkáme rovnou tří chytrých telefonů. Jaké budou jejich specifikace?

Základní Samsung Galaxy S22 by měl být osazen 6,06″ LTPS Full HD+ displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz, 50Mpx hlavním fotoaparátem s velikostí čipu 1/1.55″, 12Mpx širokoúhlým objektivem, 12Mpx teleobjektivem s 3x optickým zoomem a baterií s kapacitou 3800 mAh. Varianta Galaxy S22+ je na tom v případě fotoaparátů stejně jako základní model, navíc ale dostane větší displej, konkrétně 6,55″ LTPS s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz a také větší baterii s kapacitou 4600 mAh.

iceuniverse galaxy s22 leak

Samsung Galaxy S22 Ultra na tom bude o něco lépe než jeho menší souputníci. Ultra dostane displej o velikosti 6,81″ typu LTPO s rozlišením Quad HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, 108Mpx hlavní fotoaparát, 12Mpx širokoúhlý fotoaparát, 12Mpx teleobjektiv s 3x přiblížením, 12Mpx teleobjektiv s 10x přiblížením a baterii o kapacitě 5000 mAh.

Pokud jde o design, neměla by se řada Galaxy S22 nikterak výrazně odchýlit od podoby, kterou dostala současná řada Galaxy S21, byť nějakých změn se jistě dočkáme. Díky leakerovi s přezdívkou FrontTron také víme, že pro většinu světových trhů bude dostupná varianta s čipsetem Snapdragon 898, zatímco na vybrané trhy Samsung nasadí vlastní Exynos 2200. Oficiálního odhalení se dočkáme pravděpodobně zkraje příštího roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku