Samsung Galaxy S22 Ultra na neoficiálních snímcích. Potvrdí se nakonec tato podoba?

galaxy s22

Zájem o zařízení korejského smartphonového giganta Samsungu je po celém světě poměrně veliký. Na nedávné akci Unpacked představil hned dva ohebné telefony, konkrétně Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3, které již v redakci testujeme. Fanoušci značky nicméně nelení a už nyní spekulují, jak bude vypadat nejvybavenější model řady S22 s označením Ultra.

O vizuální stránku se jako již tradičně postaral grafik Jermaine Smit, který spolupracuje s nizozemským serverem LetsGoDigital. Na rozdíl od prvního zamyšlení nad podobou Galaxy S22 Ultra se Smit vydal jiným směrem, který současnou řadu připomíná mnohem méně.

Hlavním mottem nových renderů je slogan „zpátky k základům“, což si Smit vykládá jako návrat k technologiím, na které jsou zákazníci za dlouhá léta zvyklí. Primárně se tedy zaměřil na navrácení slotu pro microSD karty a také nestárnoucího 3,5mm audio konektoru, jenž je pro mnoho zákazníků velmi důležitý i v dnešní době.

Samsung Galaxy S22 ultra 5G introduction (concept)

Od Samsungu se v příštím roce očekává oznámení tří modelů z nejvyšší řady Galaxy S22, konkrétně základní model, varianta Plus a nejvybavenější Ultra. Právě poslední zmiňovaný má být chloubou korejského giganta celý příští rok. Mezi odhadovanou výbavu patří například 6,81″ zahnutý displej se 120Hz obnovovací frekvencí.

Dále by Galaxy S22 Ultra mohl nabídnout podporu pro dotykové pero S Pen, rychlé 45W nabíjení a poddisplejovou selfie kameru, kterou si Samsung už nyní vyzkoušel u ohebného modelu Galaxy Z Fold 3. Vylepšení se mají dočkat pochopitelně také fotoaparáty, přičemž ve hře je stále hlavní 200Mpx snímač z dílny japonského Olympusu.

galaxy s22 ultra
Spekulovaná podoba Samsung Galaxy S22 Ultra

Do oficiálního představení nové řady Galaxy S22 zbývá ještě hodně času. Je nicméně zajímavé sledovat, jak o podobě spekulovaného telefonu přemýšlejí designéři a jak se jeho podoba bude s přibývajícími úniky měnit. Nutno podotknout, že jeden z prvních nástřelů vizuální podoby Samsungu Galaxy S22 Ultra nevypadá vůbec špatně.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku