Domů » Bleskovky » Galaxy S22 poodhaluje svoji výbavu. Jaké bude mít fotoaparáty a jak rychle se bude nabíjet?

Galaxy S22 poodhaluje svoji výbavu. Jaké bude mít fotoaparáty a jak rychle se bude nabíjet?

Od představení nových ohebných Samsungů uplynulo teprve pár týdnů a už se spekuluje o jarních vlajkových lodích z řady Galaxy S22. Pravděpodobně se dočkáme opět tří modelů – S22, S22+ a S22 Ultra, přičemž minimálně první dva jmenované by spolu měly sdílet velkou část výbavy. S prvními detaily o těchto modelech přichází obvykle dobře informovaný zdroj Ice Universe.

Samsung Galaxy S22: lepší fotoaparáty a rychlejší nabíjení

Potvrzují se například předchozí spekulace o tom, že Samsung navýší rozlišení hlavního fotoaparátu. Použitý má být nedávno představený fotočip ISOCELL GN5 s rozlišením 50 megapixelů, který má zaujmout technologií Dual Pixel FDTI poskytující bleskurychlé ostření.

Ice Universe rovněž prozradil, jak to bude s přední kamerou. Technické detaily sice neznáme, ale už víme, že Samsung nepoužije poddisplejové řešení jako u Galaxy Z Fold 3, pravděpodobně se tedy dočkáme klasického průstřelu v horní části displeje. Je to logické, zatímco u ohebného smartphonu slouží vnitřní kamera především pro videohovory, neboť autoportréty lze pořizovat jak předním, tak hlavním fotoaparátem, u telefonu klasické konstrukce vyžadujete u jediné selfie kamery maximální spolehlivost a kvalitu.

Samsung Galaxy Fold 3 08
Poddisplejová kamera je nejvíce vidět na světlém pozadí

První informace máme i o čipsetu Exynos 2200, který bude chystané novinky pohánět (minimálně na některých trzích). Samsung údajně procesorovou jednotku složí ze supervýkonného jádra Cortex-X2 s taktem 2,9 GHz, trojice výkonných jader s taktem 2,8 GHz a nakonec ze čtveřice úsporných jader s taktem 2,2 GHz. O grafický výkon se pak postará čip od AMD s taktem 1250 Mhz. Tyto takty mají platit pro Galaxy S22 Ultra, u základních modelů S22 a S22+ mají být mírně snížené.

Nové informace přicházejí i o nabíjení; Galaxy S22 Ultra má podporovat rychlé nabíjení s výkonem až 45 Wattů.

Jaký výkon zvládnou jeho menší sourozenci, zatím nevíme, ovšem jedno je prakticky jisté – nabíječku si budete muset obstarat sami, v balení s ní počítat nelze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).