Cena:

Qualcomm Snapdragon 768G přináší do střední třídy 5G a herní grafiku, kterou jde aktualizovat

snapdragon 765 3

Společnost Qualcomm dnes představila nový čipset, o kterém tvrdí, že se jedná o vrcholový model v oblasti mobilního hraní. Novinka nese označení Snapdragon 768G a vychází z populárního Snapdragonu 765G, který výrobci smartphonů kvůli úspoře nákladů využívají čím dál častěji namísto vlajkového Snapdragonu 865. Jaká vylepšení si Qualcomm pro nový čipset připravil?

Vyšší výkon a grafika, kterou jde aktualizovat

Snapdragon 768G patří do rodiny čipů Snapdragon Elite Gamers, takže by měla být zajištěna kompatibilita a dostatečný výkon pro všechny moderní mobilní hry. Čipset podporuje 120Hz obrazovky zobrazující 10bit HDR a oproti svému předchůdci potěší vyšším výpočetním výkonem.

snapdragon 768G

Procesorová jednotka se skládá z jader Kryo 475 s maximálním taktem až 2,8 GHz oproti 2,4 GHz ve Snapdragonu 765G. Polepšil si i grafický čip Adreno 620, u kterého Qualcomm slibuje nárůst výkonu o 15 procent. Výkon grafického čipu se navíc může v čase měnit, neboť jeho ovladače půjde aktualizovat přímo z obchodu Play, podobně jako na počítačích. Snapdragon 768G také disponuje přímou podporou sítí 5G (mmWave i sub6) s teoretickou stahovací rychlostí až 3,7 Gbps.

Prvním smartphonem se Snapdragonem 768G se stal čerstvě uvedený model Redmi K30 5G Racing Edition, další telefony mají přijít v následujících měsících. Je dost možné, že služeb tohoto procesoru využije i Google v chystaných smartphonech Pixel 5 a 5 XL.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.