Cena:

Redmi K30 5G Racing Edition: poprvé s herním Snapdragonem 768G

redmi k30 2

Značka Redmi, která se v loňském roce odštěpila od mateřského Xiaomi, dnes představila „nový“ smartphone pojmenovaný K30 5G Racing Edition. V tomto dlouhém názvu čínský výrobce odhaluje ty nejdůležitější informace – jedná se o speciální variantu modelu K30, která disponuje podporou sítí 5G a rychlým procesorem.

redmi k30 1

Redmi K30 5G Racing Edition: pod taktovkou Snapdragonu 768G

Novinka od Redmi si ponechává prakticky všechny parametry svého přímého předchůdce. Čelní stranu vyplňuje 6,67“ IPS displej s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a oválným výřezem pro dvě selfie kamery s rozlišením 20 + 2 Mpx. Hlavní fotoaparát na zadní straně je tvořen čtyřmi čočkami umístěnými pod sebou s následující konfigurací:

  • Hlavní fotoaparát s rozlišením 64 Mpx (Sony IMX686) o světelnosti f/1.89
  • 8Mpx širokoúhlá kamerka s úhlem záběru 120° a světelností f/2.2
  • 2Mpx hloubkový snímač
  • 5Mpx makro kamera se světelností f/2.4

Na zádech ani v displeji nenajdete čtečku otisků prstů, tak se nachází na pravé straně v zamykacím tlačítku.

redmi

Jedinou novinkou Redmi K30 5G Racing Edition se stal čerstvě odhalený čipset Qualcomm Snapdragon 768G s výkonnějším procesorem a grafickým čipem, kterému lze skrze obchod Google Play aktualizovat ovladače. Čipset je spárován s 6 GB RAM, pro ukládání dat poslouží interní 128GB paměť.

redmi k30 2

Telefon disponuje příkladnou bezdrátovou konektivitou čítající Wi-Fi 6, Bluetooth 5, NFC a 5G. Kabelem připojíte jak sluchátka s 3,5mm koncovkou, tak USB-C kabel pro nabíjení. Akumulátor má kapacitu 4 500 mAh a podporuje rychlé dobíjení výkonem až 30 Wattů.

redmi k30

Cena a dostupnost

Redmi K30 5G Racing Edition je možné již nyní předobjednat v Číně, a to za cenu 2 000 CNY (asi 7 200 korun bez DPH), o globální dostupnosti nemáme prozatím žádné informace. Telefon bude k dispozici v nové zelené barvě, dále pak v bílé, fialové a modré.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.