Domů » Bleskovky » Pixel 5 zřejmě nebude takové „dělo“, jak se původně očekávalo

Pixel 5 zřejmě nebude takové „dělo“, jak se původně očekávalo

Smartphony Google Pixel byly od první generace řazeny do škatulky „vlajkové“, neboť je vždy poháněl v tu chvíli nejvýkonnější čipset od Qualcommu. Tím je aktuálně Snapdragon 865, ovšem Google jej prý u letošních Pixelů nasadit nehodlá, namísto toho údajně použije slabší Snapdragon 765G.

snapdragon 765 3
Zdroj fotografie: Qualcomm

Pixel 5 bez vlajkového čipsetu?

Toto odhalení přináší rozborka kódu výchozí fotoaplikace od Google, která obsahuje řetězce „photo_pixel_2020_midrange_config“ a „photo_pixel_2020_config„. V minulém roce byly řetězce stejné (pouze s ročníkem 2019), nakonec se z nich vyklubaly smartphony Pixel 3a a 4.

Soubor „photo_pixel_2020_config“ v sobě obsahuje dvě kódová jména – Bramble a Redfin, což budou pravděpodobně smartphony Pixel 5 a 5 XL. Tato jména se poprvé objevila už v lednu letošního roku ve zdrojovém kódu AOSP, přičemž v obou případech se mělo jednat o smartphony poháněné čipsetem Snapdragon 765G, který v portfoliu Qualcommu reprezentuje vyšší střední třídu. Tento čipset má v sobě integrovaný 5G modem, což může být hlavní důvod nevsadit na Snapdragon 865; ten totiž k podpoře sítí 5G vyžaduje separátní modem.

pixel 4 2
Ilustrační obrázek (zdroj: PhoneArena.com)

Druhým důvodem může být také cena; technologie pokročila natolik, že k využívání všech funkcí telefonu bez kompromisů již není zapotřebí nejvýkonnější čipset, ale bohatě postačí i slabší motor; Google tak může nasazením „pomalejšího“ čipsetu ušetřit výrobní náklady a možná i nasadit jim rozumnější prodejní cenu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. hmm tak to bude slušnej pekáč :(

  2. Není nikde napsáno, že telefon s jiným procesorem než vlajkovým bude šlapat pomalu a bude nepoužitelný. Některým lidem to k životu bude bohatě stačit. Vše záleží jakou zvolí cenu. Možná Google představím vlajkový, hmmm třeba Pixel Ultra. :)

    • Pokud ovšem někdo musí honit skore v antutu, tak se mu to asi libit nebude… Každopádně 3a Googlu ukázal, že pro dobré prodeje není nutná úplně špičková
      HW výbava.. Rozumná výbava, dobrá cena, špičkový foťák – to je ta správná cesta…

  3. Pixel nesahá Xiaomi ano po patu a Huawei ano po kotníky , to vi přece každé malé dítě….

  4. Kdo chce „dělo“, ať si koupí nějaký ROG Phone … Nevím, k čemu mi je brutální výkon, když hry VŮBEC nehraju. Dám přednost delší výdrži a kvalitním fotkám, na které jistě Snapdragon 765G stačí. S tím, co mám ve slipech, jsem spokojený, nepotřebuji to dohánět benchmarky … :-P

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).