Cena:

Qualcomm: první počítač s Windows 10 a procesorem ARM dorazí ještě letos

Microsoft loni v prosinci na konferenci WinHEC oznámil blízkou spolupráci se společností Qualcomm, jejíž výsledkem má být schopnost systému Windows 10 fungovat na procesorech architektury ARM, a to včetně podpory emulace desktopových win32 aplikací. Tato univerzálnost by do Windows měla přijít letos v září s aktualizací Redstone 3.

Qualcomm očekává značný pokles v příjmech, pomoci má spolupráce s čínskými výrobci

V tuto dobu by se měly na trhu objevit první počítače a ARMovými procesory, šéf Qualcommu Steve Mollenkopf v hovoru k investorům potvrdil, že jejich příchod je naplánován na čtvrtý kvartál letošního roku. Qualcomm chce na zařízeních s Windows narušit nadvládu Intelu jak u běžných počítačů, tak i u serverů. Uspět by mohl zejména v segmentu levných tabletů a notebooků, neboť této kategorie se Intel prakticky vzdal.Nepřehlédněte

Desktopová Windows pojedou na ARMových procesorech: smartphony si poradí i s Photoshopem

Čipy od Qualcommu by v této kategorii mohly zaujmout malou velikostí, efektivitou a vestavěnou podporou bezdrátových sítí (Wi-Fi, Bluetooth, 4G). Uživatel by přitom neměl být nijak omezen, jako tomu bylo v minulosti u Windows RT pro ARMové procesory.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.