Domů » Bleskovky » Půjde to i bez Xboxu. Microsoft chystá službu na streamování her

Půjde to i bez Xboxu. Microsoft chystá službu na streamování her

Současný Microsoft pod vedením Satya Nadelly hraje významnou roli v cloudu a ve službách, což ostatně potvrzují i poslední kvartální výsledky. Spojení cloudu a služeb zřejmě zasáhne i herní divizi Microsoftu, která provozuje službu Xbox live a vyrábí konzole Xbox One. Ty však v budoucnu možná nebudeme ani potřebovat.

Šéf herní divize Microsoftu Phil Spencer prozradil v rozhovoru pro server Bloomberg, že se v Redmondu začínají více soustředit na služby a software, neboť postupem času nabývají na důležitosti. Podle Spencera samotné konzole zatím ještě nevymřely a jsou (a v blízké budoucnosti budou) stále tím nejlepším řešením pro hraní těch nejkvalitnějších her. I tak se ale Microsoft připravuje na budoucnost a v příštích třech letech zřejmě představí streamovací službu, zpřístupňující určité druhy obsahu, aniž by člověk potřeboval konzoli vlastnit.

Tato zpráva rozhodně neznamená, že by se chtěl Microsoft vzdát herního hardwaru na dobro, avšak cítí velkou příležitost vydělávat více peněz na prodeji her, jejich předplatném a dalších službách. V současnosti je možné některé hry hrát v rámci Play Anywhere na Xboxu i na počítači, v budoucnu by se do tohoto seznamu mohly přidat smartphony, tablety či dokonce televizory s konkurenčními operačními systémy.

Pokud Microsoft dotáhne svůj plán do konce, dočkáme se pravděpodobně služby podobné GeForce Now od NVidie, kterou by si uživatel předplácel a získal tak přístup k obsahu, který by mohl ze serverů Microsoftu streamovaně konzumovat na jakémkoliv zařízení; na pozadí bude patrně stát cloudové řešení Azure. Jak to ale ve skutečnosti bude, se dozvíme až v následujících letech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments