Domů » Bleskovky » Microsoftu rostou tržby i zisk, Surface Laptop nakopl prodeje redmondských počítačů

Microsoftu rostou tržby i zisk, Surface Laptop nakopl prodeje redmondských počítačů

Microsoft zveřejnil výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku, které investory rozhodně potěší, neboť předčily očekávání analytiků. Tržby oproti stejnému období v loňském roce narostly o 12 % na 24,5 miliard dolarů, čistý zisk pak narostl o 16 % na 6,6 miliard dolarů.

Microsoftu se dařilo ve všech klíčových oblastech, zejména v cloudu – příjmy z Azure například narostly o 90 procent, rostly i tržby z inteligentních cloudových služeb a serverových produktů. V oblasti softwaru vykázal Microsoft 4% nárůst tržeb z prodeje licencí systému Windows, o 12 % lépe se zvýšily tržby z produktů Office pro spotřebitele; aktuální počet předplatitelů balíku Office 365 je nyní 28 milionů.

Nás ale zajímá především hardware, který po zaříznutí mobilní divize táhnou u Microsoftu počítače Surface a konzole Xbox. První jmenovaný segment údajně oživil Surface Laptop, díky němu tržby počítačové divize narostly na 1,037 miliard dolarů, což je o 12 procent více než loni. Příjmy z Xboxu meziročně narostly pouze o 1 procento, hlavní boom však očekáváme v tomto čtvrtletí, kdy se ve výsledcích projeví prodeje nového Xboxu One X.

Z finančních výsledků je patrné, že Satya Nadella dokázal Microsoft očistit od nevýdělečných projektů a snaží se zajistit všem svým divizím stabilní výsledky. Z toho mají investoři jistě radost (cena akcií po oznámení výsledků narostla), ovšem pro nás jako fanoušky mobilních technologií jsou neustálá oznámení o rušení projektů smutnými zprávami.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments