Domů » Bleskovky » PUBG v Číně končí, nahradila ho „Hra pro mír“

PUBG v Číně končí, nahradila ho „Hra pro mír“

Mobilní verze populární hry Player Unknown Battlegrounds získala oblibu snad po celém světě. Úspěch měla pochopitelně i v Číně, která je s přehledem největším trhem pro videohry.

PUBG MOBILE - RUNIC POWER
PUBG MOBILE - RUNIC POWER

To už je však minulost. Čínská společnost Tencent, stojící za mobilní verzí PUBG, nahradila oblíbenou střílečku zcela novým titulem, jehož název lze přeložit jako Hra pro mír.

Žádná krev a hrdinná čínská armáda

Přímé nahrazení hry jinou je sice vskutku netradiční krok, ovšem z hlediska vývojářů vcelku pochopitelný. V Číně totiž od minulého měsíce platí nová pravidla pro počítačové hry, která značně omezují jejich obsah. Zcela zakázáno bylo například zobrazování krve a mrtvých těl, ale také třeba gambling a odkazy na imperiální historii.

pubg replacement game of peace
Grafika také nápadně připomíná PUBG

To však není vše, aby mohly hry v Číně generovat zisk, potřebují speciální licenci. A tu se dlouhodobě nedařilo pro speciální čínskou mutaci PUBG zajistit. Což bylo pochopitelně pro vývojáře nanejvýše nepříjemné, neboť příjmy z monetizace her mohou v Číně dosahovat opravdu úctyhodných částek. Nahrazení jiným titulem tak byl z finančního hlediska zřejmě správným krokem. To také ukazují první odhady analytiků – „Hra pro mír“ by podle předpovědí mohla ročně vydělat až 1,5 miliardy dolarů (34,5 mld. Kč).

A čím se tedy novinka liší od původního PUBG? Změn vlastně není moc. Pochopitelně chybí zmiňovaná krev či těla, a také přibyl důraz na budování čínského nacionalismu. Hrdinové jsou nově součástí čínského letectva a bojují proti teroristům. Oficiální příspěvek na sociální síti Weibo postavy popisuje jako „nebeské bojovníky chránící vzdušný prostor naší země“.

Hra je jinak natolik shodná s původním PUBG, že někteří hráči dokonce hlásí přenesení svých achievementů a zkušeností z původního titulu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).