Domů » Bleskovky » PUBG v Číně končí, nahradila ho „Hra pro mír“

PUBG v Číně končí, nahradila ho „Hra pro mír“

Mobilní verze populární hry Player Unknown Battlegrounds získala oblibu snad po celém světě. Úspěch měla pochopitelně i v Číně, která je s přehledem největším trhem pro videohry.

PUBG MOBILE 1.5: IGNITION
PUBG MOBILE 1.5: IGNITION

To už je však minulost. Čínská společnost Tencent, stojící za mobilní verzí PUBG, nahradila oblíbenou střílečku zcela novým titulem, jehož název lze přeložit jako Hra pro mír.

Žádná krev a hrdinná čínská armáda

Přímé nahrazení hry jinou je sice vskutku netradiční krok, ovšem z hlediska vývojářů vcelku pochopitelný. V Číně totiž od minulého měsíce platí nová pravidla pro počítačové hry, která značně omezují jejich obsah. Zcela zakázáno bylo například zobrazování krve a mrtvých těl, ale také třeba gambling a odkazy na imperiální historii.

pubg replacement game of peace
Grafika také nápadně připomíná PUBG

To však není vše, aby mohly hry v Číně generovat zisk, potřebují speciální licenci. A tu se dlouhodobě nedařilo pro speciální čínskou mutaci PUBG zajistit. Což bylo pochopitelně pro vývojáře nanejvýše nepříjemné, neboť příjmy z monetizace her mohou v Číně dosahovat opravdu úctyhodných částek. Nahrazení jiným titulem tak byl z finančního hlediska zřejmě správným krokem. To také ukazují první odhady analytiků – „Hra pro mír“ by podle předpovědí mohla ročně vydělat až 1,5 miliardy dolarů (34,5 mld. Kč).

A čím se tedy novinka liší od původního PUBG? Změn vlastně není moc. Pochopitelně chybí zmiňovaná krev či těla, a také přibyl důraz na budování čínského nacionalismu. Hrdinové jsou nově součástí čínského letectva a bojují proti teroristům. Oficiální příspěvek na sociální síti Weibo postavy popisuje jako „nebeské bojovníky chránící vzdušný prostor naší země“.

Hra je jinak natolik shodná s původním PUBG, že někteří hráči dokonce hlásí přenesení svých achievementů a zkušeností z původního titulu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).