Prvních Cybertrucků se dočkáme už v polovině roku 2023, tvrdí Musk

cybertruck2

Cybertruck byl představen už v roce 2019. Tehdejším cílem bylo zahájit výrobu ke konci roku 2021. V srpnu nakonec Tesla oznámila, že si budeme muset počkat až do roku 2022. Pandemie a globální problémy v zásobování způsobily, že ani tento slib se nenaplní. Mezitím se rodí konkurence v podobě značky Rivian nebo modelu F-150 od Fordu.

V posledním hlášení investorům Musk sliboval první Cybertrucky na rok 2023. Nyní tento odhad upřesnil a mluví o polovině příštího roku. To by znamenalo, že tyto futuristické automobily začneme potkávat na silnicích za necelý rok.

Tesla Cybertruck leak
Tesla Cybertruck

Tesla má s vývojem takto specifického vozu problémy. Musk bojuje i se zdánlivými detaily, jako je obří stěrač pro čelní sklo. Podle videí a fotek se ale první prototypy prohání po testovacích okruzích. Vidět už byly i v běžném provozu.

Kromě Cybertrucku se Tesle v poslední době nedaří ani produkce ostatních modelů. Příliš do karet jí nehraje ani nejistá situace v Číně, kde novou továrnu už několikrát uzavřela pandemie. Podle Muska nemá Tesla nouzi o poptávku po svých produktech, ale bojuje právě s nedostatečnou produkcí.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku