Domů » Bleskovky » Elon Musk se ulicemi Los Angeles prohání v Cybertrucku. Homologaci neřeší

Elon Musk se ulicemi Los Angeles prohání v Cybertrucku. Homologaci neřeší

Jen málo vozidel vyvolalo v automobilových kruzích takový rozruch, jako Tesla Cybertruck. Elektrický pick-up představený 21. listopadu ještě stále plní stránky novin a Elon Musk se nezdráhá přilévat ještě více oleje do ohně. I přes to, že se stále jedná o prototyp, nebojí se s ním vyjet na silnici mezi ostatní řidiče.

cybertruck3

V americkém Los Angeles se Robertu Cruzovi podařilo natočit Cybertruck na dálnici, přičemž řidičem byl nejspíše samotný Elon Musk. Ten byl dříve ten večer spatřen i s vozidlem v Malibu, kde byl s přáteli na večeři.

Příliš ostré hrany pro běžný provoz

Prototyp se po designové stránce nijak nezměnil, ačkoliv mnoho odborníků pochybuje o tom, že by bylo možné Cybertruck v aktuální podobě homologovat. Problémem jsou především ostré hrany, u kterých nemusíme pochybovat o devastujících následcích pro chodce při případné srážce. Vzhledem k odolné konstrukci takzvaného „exoskeletonu“ z oceli se také vedou dohady o deformačních zónách vozidla, otázkou tedy je, zda vozidlo v současné podobě neohrožuje i cestující uvnitř.

Tesla Cybertruck Spotted on Freeway for the first time, Its Impressive!

Na fakt, že auto není ve finální verzi, poukazují i světla, která na videu mají poměrně velký rozptyl a neosvětlují vozovku tak, jako ostatní automobily. Je však možné, že je to úhlem videa a pro řidiče je osvětlení dostačující.

Vzhledem k tomu, že automobil není oprávněn k provozu na silnici, nabízí se otázka, zda tato publicita značce Tesla spíše neubližuje vzhledem k potenciálnímu ohrožení ostatních účastníků silničního provozu. Vozidlo by se mělo dostat k prvním zákazníkům na konci roku 2021, nejsilnější verze pak o rok později. Již nyní Tesla eviduje přes 250 000 předobjednávek.

GTA V Pakistan - World Strongest TESLA CYBERTRUCK | GTA 5 MODS GAMEPLAY

Na odlehčenou přidáváme ještě jedno video z modifikace pro GTA V, ve kterém si můžete prohlédnout skvěle vymodelovaný Cybertruck.

 

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentářů

  1. Ta hra je nejblbější záležitost.

  2. Proč předprodukční vzorek nemůže do provozu? Pokud ho chce Tesla prodávat, patrně má představu, zda bude splňovat požadavky na provoz po pozemních komunikacích. Redaktor zná legislativu v Kalifornii, nebo jenom píše své dojmy?

  3. Před psaním hloupostí by si autor měl přečíst relevantní pravidla (v tomhle připadě Kalifornská)
    1. Předprodukční prototypy mají vyjímku a nepotřebují homologaci.
    2. Cybertruck bude patřit zřejmě do kategorie „medium-duty truck“ a jako takový se ho crash testy s chodci (a některé další pravidla která regulují design osobních aut) netýkají (všechny trucky v téhle kategorii by pravděpodobně propadly v takovém testu kvůli vysoké kapotě – to jestli je hranatá nebo ne by pravděpodobně mělo minimální vliv).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).