Domů » Bleskovky » Elon Musk se ulicemi Los Angeles prohání v Cybertrucku. Homologaci neřeší

Elon Musk se ulicemi Los Angeles prohání v Cybertrucku. Homologaci neřeší

Jen málo vozidel vyvolalo v automobilových kruzích takový rozruch, jako Tesla Cybertruck. Elektrický pick-up představený 21. listopadu ještě stále plní stránky novin a Elon Musk se nezdráhá přilévat ještě více oleje do ohně. I přes to, že se stále jedná o prototyp, nebojí se s ním vyjet na silnici mezi ostatní řidiče.

cybertruck3

V americkém Los Angeles se Robertu Cruzovi podařilo natočit Cybertruck na dálnici, přičemž řidičem byl nejspíše samotný Elon Musk. Ten byl dříve ten večer spatřen i s vozidlem v Malibu, kde byl s přáteli na večeři.

Příliš ostré hrany pro běžný provoz

Prototyp se po designové stránce nijak nezměnil, ačkoliv mnoho odborníků pochybuje o tom, že by bylo možné Cybertruck v aktuální podobě homologovat. Problémem jsou především ostré hrany, u kterých nemusíme pochybovat o devastujících následcích pro chodce při případné srážce. Vzhledem k odolné konstrukci takzvaného „exoskeletonu“ z oceli se také vedou dohady o deformačních zónách vozidla, otázkou tedy je, zda vozidlo v současné podobě neohrožuje i cestující uvnitř.

Na fakt, že auto není ve finální verzi, poukazují i světla, která na videu mají poměrně velký rozptyl a neosvětlují vozovku tak, jako ostatní automobily. Je však možné, že je to úhlem videa a pro řidiče je osvětlení dostačující.

Vzhledem k tomu, že automobil není oprávněn k provozu na silnici, nabízí se otázka, zda tato publicita značce Tesla spíše neubližuje vzhledem k potenciálnímu ohrožení ostatních účastníků silničního provozu. Vozidlo by se mělo dostat k prvním zákazníkům na konci roku 2021, nejsilnější verze pak o rok později. Již nyní Tesla eviduje přes 250 000 předobjednávek.

Na odlehčenou přidáváme ještě jedno video z modifikace pro GTA V, ve kterém si můžete prohlédnout skvěle vymodelovaný Cybertruck.

 

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments