TOPlist

Prototyp OnePlus 5 na první fotografii: duální optika potvrzena

V následujících týdnech bychom se měli dočkat oficiálního představení smartphonu OnePlus 5. O něm v poslední době slýcháme poměrně často – na internet už stihly uniknout kompletní specifikace, kvalitní nákresy i fotografie pořízené duálním fotoaparátem.

Přítomnost dvou objektivů nyní potvrzuje další zveřejněná fotografie, na které má být zachycen vývojový prototyp telefonu. Oba fotoaparáty by měly disponovat 16Mpx rozlišením a optickou stabilizací obrazu, a stejné rozlišení by měla nabídnout i čelní selfie kamerka.

OnePlus 5 má také zaujmout velmi vysokým výkonem, který zajistí čipset Snapdragon 835 ve spolupráci se 6 nebo až 8 GM RAM u nejvybavenější varianty; ta má rovněž disponovat 128GB interní pamětí (klasická verze má mít 64GB úložiště).

Telefon má jako první ze všech novinek od OnePlus dostat displej s Quad HD rozlišením, úhlopříčka by měla být 5,5″, i když některé zahraniční zdroje tvrdí, že výrobce opět vsadí na osvědčené Full HD. Kapacita nevyměnitelná baterie by měla mít kapacitu 3 000 mAh. Čtečka otisků prstů bude klasicky umístěna ve středovém tlačítku pod displejem.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku