Cena:

OnePlus 5 má podle nákresů dostat dva duální fotoaparáty a napůl keramická záda

Společnost OnePlus o víkendu prolomila bariéru mlčení a oznámila, že příštího vlajkového modelu se dočkáme na začátku letošního léta. Telefon se bude jmenovat OnePlus 5, jak ostatně dokazuje i oficiální upoutávka, zveřejněná na čínských sociálních sítích.

oneplusteaser

Od telefonu se v rámci tradice jeho předchůdců očekává nadstandardní výbava za rozumnou cenu, zahanbit se však novinka nebude chtít ani v oblasti designu. Na internet se dostaly nákresy, které mají alespoň částečně vzhled OnePlus 5 odhalovat.

oneplus-5-2

Čelní strana telefonu má z velké části patřit displeji, postranní rámečky mají být skutečně minimální, k zeštíhlení na kratších stranách se ale výrobce patrně neodhodlá. Minimálně tu horní však bude chtít využít účelně, nad displej údajně umístí duální fotoaparát, který navíc u tohoto modelu nebude jediný – dvě čočky se mají nacházet i na zadní straně ve společnosti duální LED.

oneplus-5-1

Záda mají nabídnout neotřelý design, a to kvůli použití dvou materiálů – zatímco horní třetina má být vyrobena z keramiky, zbytek má být kovový. Obdobné dělení, avšak s jinými materiály, nedávno použil dvojlístek Google/HTC u telefonů Pixel. Boky telefonu mají být zaoblené, a mají se na nich nacházet standardní tlačítka, včetně posuvníku režimů, známá z předchozích modelů OnePlus. Spodní strana se pak má stát domovem nejen pro USB-C, ale i pro pomalu vymírající 3,5mm sluchátkový konektor.Nepřehlédněte

Potvrzeno: příští OnePlus bude číslo 5. Víme, kdy bude mít premiéru

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.