Domů » Bleskovky » Project xCloud dorazí letos: na Androidu si zahrajete Forza Horizon 4 (video)

Project xCloud dorazí letos: na Androidu si zahrajete Forza Horizon 4 (video)

Technologičtí giganti chtějí v letošním roce měnit způsoby hraní digitálních her. Už příští týden má vlastní „budoucnost hraní“ odhalit Google, v průběhu letošního roku se přidá Microsoft se svým projektem xCloud.

xcloud

Forza Horizon 4 na telefonu s Androidem

Project xCloud nabídne hraní konzolových AAA titulů na prakticky jakémkoliv zařízení připojeném k internetu, veškeré výpočty totiž poběží na serverech Microsoftu a koncové zařízení bude pouze tenkým klientem. V následujícím videu se můžete od času 3:33 podívat na živou ukázku technologie, kdy na telefonu s Androidem běží hra Forza Horizon 4.

Inside Xbox: Introducing Project xCloud

Podle Microsoftu nemá být xCloud náhradou za herní konzole, ale pouze způsob, jak zajistit stejnou všestrannost, jakou dnes nabízí konzumace hudby a videa. Microsoft chce v tomto roce zahájit veřejné testování, ostrý provoz očekávejme spíše v příštím roce. Redmondští údajně navázali spolupráci se společností Nintendo, do služby xCloud by tak mohla být teoreticky zapojena i konzole Switch. Předpokládáme, že xCloud bude navázán na předplatné Game Pass.

Více podrobností o xCloud se podle Microsoftu dozvíme v následujících měsících, kdy budou mimo jiné zveřejněny informace, jak se zapojit do testování.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak to bude ještě zajímavé.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).