Domů » Bleskovky » Project Valley: prototyp prvního skládacího Samsungu pózuje na kvalitních fotografiích

Project Valley: prototyp prvního skládacího Samsungu pózuje na kvalitních fotografiích

Samsung už dlouhou dobu testuje různé prototypy skládacích a ohebných smartphonů; v podstatě se dá říci, že hledá takový form factor, aby vůbec výsledné zařízení dávalo smysl. Mezi prvními pokusy byl několikrát spekulovaný Project Valley, jeden z prvních prototypů se nyní ukázal před objektivem fotoaparátu.

Fotografie odhalují zařízení podobného vzhledu, jaký má loňský smartphone ZTE Axon M; na první pohled se jedná o dva smartphony slepené delší stranou k sobě. Pravá část je hlavní a obsahuje čtečku otisků prstů, sluchátkový reproduktor i selfie kamerku.

ZTE Axon M podrobně: skládací smartphone se dvěma displeji. Budoucnost nebo slepá ulička?

Sekundární levá strana slouží jen k rozšíření plochy na plochu menšího tabletu, bohužel předěl mezi oběma stranami je skutečně velmi široký a tím pádem rušivý. Obě strany obsahují displej s poměrem stran 16:9, v zavřeném stavu je prototyp výrazně tlustší než běžné smartphony dneška. Ale alespoň mu nechybí sluchátkový jack.

Příští rok s ohebným displejem

Je jisté, že Project Valley v této podobě na trh nedorazí, ostatně zařízení na fotografiích prý pochází z roku 2015. Samsung ale určitě tento koncept nadále rozvíjel nejen po hardwarové, ale i po softwarové stránce, přičemž výsledkem by měl být první smartphone s ohebným displejem chystaný pro počátek příštího roku.

Tohle je ZTE Axon M. Project Valley od Samsungu se mu hodně podobá.
Tohle je ZTE Axon M. Project Valley od Samsungu se mu hodně podobá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. Jeremy Eric Nowak

  se z toho jacku vsichni nezblaznete.. urcite mate doma vscihni i fotaky na film jeste co? =D

  • iShit je mrdka

   Sám jack sice ted nepoužívám, ale je nice ho mít. Čím víc features na mém zařízení, tím lépe.

  • No nevím, zvlášť napájení a data, extra konektor pro video, extra pro audio, extra pro příslušenství,…. Tohle není desktop PC????

  • Nie toto není, apple ovečko, nemáš ho na stole, kde ti nevadí mať x redukcii. Mobil nosíš neustále zo sebou a tahať si aj redukcie je opruz. Absencia 3,5 mm jacku je jednoznčne mínus, o vlastnosť menej a obyčajna snaha prinútiť zákaznika ku kúpe nových slúchadiel. Jediné, kde sa dá jeho absencia ospravedlniť sú smartfóny s hrubkou pod 6 mm.

  • mino (neregistrovaný): Redukci sebou netaháš, máš ji nasazenou na SVÝCH sluchátkách (toliko k nutnosti kupovat nová sluchátka).

  • „máš ji nasazenou na SVÝCH sluchátkách“
   teda pokud tahas sluchadla, tahas i reduckci, bazaristo.

  • Jeremy Eric Nowak

   mino (neregistrovaný) : ja si s sebou nosim jen telefon.. nepotrebuju mit redukce.. hudbu poslouhcam doma nebo v aute, v praci nemuzu.. a pri nejhorsim mam bezdratova sluchakta.. takze o jakych kup redukci se tady hovori?

  • Budu si stát za tím, že je to hovadina. Žádná plus, jen komplikace uživatelům, výrobcům sluchátek a celkově audio techniky…
   Jaký je skutečný přínos odstranění jacku?
   Zatím jsem nenarazil na jediný rozumný

  • Mám v telefoniu jack, ale nikdy jsem ho nepouzil. Fakt 21 století používatedrátová sluchatka?

  • zot (neregistrovaný): Tak minimálně jednodušší kontrukce.

  • “ Redukci sebou netaháš, máš ji nasazenou na SVÝCH sluchátkách“

   Ještě nezapoměn k dokonalosti nasadit šprcku na telefon.

  • *nezapomeň

  • No to je blbý přirovnání.

  • No, zatímco u fotaku je posun s novými fotaky znatelne k lepsimu, jaky je jako posun v odstraněni jacku. Přeci neznamená, ze kdyz se neco používá dlouho, musi se to nutne odstranit a je automaticky obsolete. Co to je za logiku?

 2. Chybné informace o dvou pravých: Pravá část je hlavní a obsahuje čtečku otisků prstů, sluchátkový reproduktor i selfie kamerku. Sekundární pravá strana slouží jen k rozšíření plochy na plochu menšího tabletu, bohužel předěl mezi oběma stranami je skutečně velmi široký a tím pádem rušivý.

 3. veta:
  „hledá takový form factor, aby vůbec výsledné zařízení dávalo smysl“ a Samšunt v jednom textu dokopy
  je JOKE roka :D :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).