Prodeje nositelné elektroniky: kolik kusů Apple Watch si dosud lidé koupili?

Apple v tomto týdnu zveřejnil finanční výsledky za druhý kvartál letošního roku, které odhalily, že o jablečný hardware je stále velký zájem a konkurence může jen tiše závidět (více informací). Bohužel jsme se stále nedozvěděli, jak si v prodejích vedou hodinky Apple Watch, Tim Cook pouze v hovoru pro investory uvedl, že v minulém čtvrtletí vzrostly prodeje Watch o 50 procent a staly se vůbec nejprodávanějšími chytrými hodinkami na světě.

Agentura Strategy Analytics zveřejnila krátce po odhalení finančních výsledků Apple svoji statistiku prodejů chytré nositelné elektroniky za druhý kvartál, podle které jablečný gigant prodal mezi dubnem a červnem letošního roku 2,8 milionů hodinek. Loni ve stejnou dobu to přitom bylo „pouze“ 1,8 milionů. Apple v tabulce předčily společnosti Xiaomi a Fitbit, u nichž jsou však hlavním prodejním artiklem chytré náramky, nikoliv hodinky.

Ve Strategy Analytics se také pokusily odhadnout, kolik kusů Apple Watch se podařilo firmě z Cupertina dosud prodat a dospěli k číslu 31,5 milionů. To je velmi slušný výsledek s ohledem na to, že oficiální cena startuje na 8 299 korunách a dokáže se vyšplhat až do desetitisíců korun.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku