Tablety na vzestupu? Prodeje iPadů meziročně rostly, poprvé od roku 2013

Apple zveřejnil své výsledky za třetí kvartál fiskálního roku 2017. Výsledky skrývají kromě příjmů přes 45 miliard dolarů a čistého zisku 8,7 miliard dolarů ještě jedno příjemné překvapení.

Poprvé od roku 2013 totiž meziročně vzrostly prodeje iPadů. Apple jich prodal od minulého srpna 11,4 milionů, což je téměř 15% nárůst oproti minulému roku. Prodeje iPhonů oproti tomu s 41 miliony prodaných kusů vzrostly jen o 1,5%. Za překvapivým nárůstem počtu prodaných jablečných tabletů stojí pravděpodobně hlavně dostupný Apple iPad, jehož cena začíná na 10 990 Kč. Apple ale neposkytl bližší informace o poměrech prodaných variant iPadů, takže je možné, že výsledky ovlivnily i firemní nákupy profesionálních iPadů Pro.

Zajímavé jsou ale příjmy ze služeb typu Apple Music, App Store a podobně. Ty meziročně rostly o 22% a Apple si na nich vydělal pěkných 7,62 miliard dolarů.

Meziročně se dařilo i kategorii Applem nazývané „ostatní produkty“, do níž spadají například bezdrátová sluchátka AirPods nebo chytré hodiny Apple Watch. Ta vynesla společnosti z Cupertina v Kalifornii 2,75 miliard dolarů.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku