Domů » Bleskovky » Tablety na vzestupu? Prodeje iPadů meziročně rostly, poprvé od roku 2013

Tablety na vzestupu? Prodeje iPadů meziročně rostly, poprvé od roku 2013

Apple zveřejnil své výsledky za třetí kvartál fiskálního roku 2017. Výsledky skrývají kromě příjmů přes 45 miliard dolarů a čistého zisku 8,7 miliard dolarů ještě jedno příjemné překvapení.

Poprvé od roku 2013 totiž meziročně vzrostly prodeje iPadů. Apple jich prodal od minulého srpna 11,4 milionů, což je téměř 15% nárůst oproti minulému roku. Prodeje iPhonů oproti tomu s 41 miliony prodaných kusů vzrostly jen o 1,5%. Za překvapivým nárůstem počtu prodaných jablečných tabletů stojí pravděpodobně hlavně dostupný Apple iPad, jehož cena začíná na 10 990 Kč. Apple ale neposkytl bližší informace o poměrech prodaných variant iPadů, takže je možné, že výsledky ovlivnily i firemní nákupy profesionálních iPadů Pro.

Zajímavé jsou ale příjmy ze služeb typu Apple Music, App Store a podobně. Ty meziročně rostly o 22% a Apple si na nich vydělal pěkných 7,62 miliard dolarů.

Meziročně se dařilo i kategorii Applem nazývané „ostatní produkty“, do níž spadají například bezdrátová sluchátka AirPods nebo chytré hodiny Apple Watch. Ta vynesla společnosti z Cupertina v Kalifornii 2,75 miliard dolarů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Protože na nich jede nejlépe DJI GO aplikace – tedy je tu vidět provázanost s drony

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).