Sledujte nás na YouTube

Příští vlajkový smartphone od Xiaomi dostane podporu bezdrátového nabíjení

Applu se podařilo rozhýbat stojaté vody v oblasti bezdrátového nabíjení. Ve světě smartphonů jej před léty zpropagovaly telefony Nokia/Microsoft Lumia a brzy se k nim přidali i další výrobci, poté však nastal úpadek a prakticky jediným věrným hráčem zůstal Samsung se svými vlakovými modely Galaxy S. Po představení loňských iPhonů však zřejmě bezdrátové nabíjení zažije renesanci.

Na veletrhu MWC se ukázalo několik telefonů, které touto technologií disponují; kromě nových vlajkových Samsungů například Nokia 8 Sirocco nebo Sony Xperia XZ2. Dočkat by se měl i příští vlajkový smartphone od Xiaomi, což potvrdila v lednu výrobní linka Shanghai Lonqi Technology Co. Ltd., na níž se mimo jiné telefony Xiaomi vyrábí. Čínský gigant na konci loňského roku vstoupil do konsorcia WPC, které se o standard Qi stará, takže přítomnost bezdrátového nabíjení v příští vlajkové lodi nebude nijak překvapivá.

Podle nových informací použije Xiaomi stejný vysílač od Broadcomu a NXP, jakým disponují nejnovější jablečné telefony. Bude tak omezen pouze starším standardem Qi 1.1 s maximálním výkonem 7,5 W, byť novější standard Qi 1.2 zvládne výkon dvojnásobný. Zatím není jasné, který telefon Xiaomi bezdrátové nabíjení dostane; spekuluje se o řadové vlajkové lodi Mi 7, aktuálně je však nejvíce očekávaný model Mi Mix 2S, který má být představen 27. března.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. mino (neregistrovaný)

    super, tak ešte IP67

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *