Domů » Bleskovky » Příští vlajkový smartphone od Xiaomi dostane podporu bezdrátového nabíjení

Příští vlajkový smartphone od Xiaomi dostane podporu bezdrátového nabíjení

Applu se podařilo rozhýbat stojaté vody v oblasti bezdrátového nabíjení. Ve světě smartphonů jej před léty zpropagovaly telefony Nokia/Microsoft Lumia a brzy se k nim přidali i další výrobci, poté však nastal úpadek a prakticky jediným věrným hráčem zůstal Samsung se svými vlakovými modely Galaxy S. Po představení loňských iPhonů však zřejmě bezdrátové nabíjení zažije renesanci.

Xiaomi Mi Max 3 nabídne bezdrátové nabíjení, obří akumulátor a skener duhovky

Na veletrhu MWC se ukázalo několik telefonů, které touto technologií disponují; kromě nových vlajkových Samsungů například Nokia 8 Sirocco nebo Sony Xperia XZ2. Dočkat by se měl i příští vlajkový smartphone od Xiaomi, což potvrdila v lednu výrobní linka Shanghai Lonqi Technology Co. Ltd., na níž se mimo jiné telefony Xiaomi vyrábí. Čínský gigant na konci loňského roku vstoupil do konsorcia WPC, které se o standard Qi stará, takže přítomnost bezdrátového nabíjení v příští vlajkové lodi nebude nijak překvapivá.

Nastartuje Apple zájem o bezdrátové nabíjení? Xiaomi se stalo členem skupiny vyvíjející Qi

Podle nových informací použije Xiaomi stejný vysílač od Broadcomu a NXP, jakým disponují nejnovější jablečné telefony. Bude tak omezen pouze starším standardem Qi 1.1 s maximálním výkonem 7,5 W, byť novější standard Qi 1.2 zvládne výkon dvojnásobný. Zatím není jasné, který telefon Xiaomi bezdrátové nabíjení dostane; spekuluje se o řadové vlajkové lodi Mi 7, aktuálně je však nejvíce očekávaný model Mi Mix 2S, který má být představen 27. března.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. super, tak ešte IP67

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).