Domů » Bleskovky » Nastartuje Apple zájem o bezdrátové nabíjení? Xiaomi se stalo členem skupiny vyvíjející Qi

Nastartuje Apple zájem o bezdrátové nabíjení? Xiaomi se stalo členem skupiny vyvíjející Qi

Jestli Applu nelze něco upřít, tak je obrovský vliv na ostatní výrobce zařízení. Firma z Cupertina udává v mobilním světě trendy, byť mnohdy nebývá mezi těmi, které přicházejí s novými technologiemi. To bude zřejmě i případ bezdrátového nabíjení, které bylo dosud poměrně přehlížené – začal s ním Palm, snažila se jej prosadit Nokia, ale namísto výraznějšího rozšiřování přišla spíše stagnace. Po představení nových iPhonů se ale možná dočkáme širšího nasazení.

Naznačuje to i vstup společnosti Xiaomi do skupiny Wireless Power Consortium, která má na starosti vývoj nejrozšířenější technologie bezdrátového nabíjení Qi. Čínský gigant se tak přidává po bok Applu, Samsungu, LG, Sony, HTC, Qualcommu, MediaTeku, Panasonicu a dalším velkým firmám, které standard Qi společně tlačí kupředu.

Pi: první bezdrátové nabíjení, které funguje na dálku. A dokonce i s novými iPhony

Lze předpokládat, že Xiaomi nasadí technologii Qi do některých svých budoucích zařízení. Doufáme, že jej napodobí i další výrobci, a že se bezdrátové nabíjení začne rozšiřovat nejen u vlajkových modelů, ale i u zařízení střední třídy.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments