TOPlist

Xiaomi Mi Max 3 nabídne bezdrátové nabíjení, obří akumulátor a skener duhovky

Xiaomi připravuje na blízkou budoucnost představení nové vlajkové lodi Mi 7 a velmi očekávaný je také bezrámečkový Mi Mix 2s, který uvidíme možná už za několik dní na MWC v Barceloně. Oba tyto telefony nicméně patří do kategorie výkonných a dražších smartphonů a tak jistě potěší, že Xiaomi myslí i na svou střední třídu.Nepřehlédněte

Xiaomi Mi Mix 2S: firmware prozrazuje některé důležité parametry

Uniklý firmware totiž potvrzuje, že Xiaomi pracuje na phabletu Mi Max 3, který by měl nabídnout velký 7″ displej s poměrem stran 18:9 a chipset Snadpragon 660. Analýza známého serveru XDA Developers dále odhalila, že Mi Max 3 nabídne obrovskou baterii s kapacitou 5 500 mAh, která pravděpodobně telefon katapultuje na přední příčky žebříčků výdrže. O nabíjení se bude starat kromě klasického USB také bezdrátové rozhraní Qi, o němž se ve firmwaru píše hned dvakrát. Mi Max 3 tak bude jedním z prvních telefonů výrobce podporujícím tuto technologii, Xiaomi se totiž ke konsorciu přidalo až minulý rok.

Tento obrázek pochází přímo z firmwaru a zobrazuje, jak správně položit telefon na nabíjecí podložku. Mi Max 3 takto však pravděpodobně vypadat nebude, obrázek je zřejmě jen ilustrační.

Soubory také prozrazují, že zadní kamera bude pravděpodobně duální a skládat se bude buď ze senzorů Sony IMX363, nebo kombinace S5K217 a S5K5E8 od Samsungu. Přední kamera pak bude osazena jedním snímačem S5K4H7. Zajímavé však je, že vedle přední kamery bude podle všeho také snímač duhovky.

Tato část kódu je ve firmwaru zakomentovaná a vývoj je v této oblasti tedy zřejmě stále aktivní. Snímač duhovky by ale dával smysl právě vzhledem k bezdrátovému nabíjení a snímači otisků na zadní straně přístroje, protože by pak bylo možné odemykat telefon i při bezdrátovém nabíjení. Jestli se snímač skutečně dostane i do finální verze, bude se jednat o modul OmniVision 2281.

Stejně jako většina ostatních modelů Xiaomi i Mi Max 3 nabídne slot na dvě SIM karty, podporu SD karet, notifikační LED a IR vysílač. Bluetooth bude podporovat kodeky aptX a aptX HD a vyloučeny nejsou ani stereo reproduktory. Chybět naopak bude NFC čip.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku Tomáš Krompolc
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku