Domů » Bleskovky » Příští smartphone Redmi dostane Snapdragon 855 a vysouvací selfie kameru

Příští smartphone Redmi dostane Snapdragon 855 a vysouvací selfie kameru

Nedávno vzniklá značka Redmi, která vzešla z mateřského Xiaomi, připravuje další smartphone. Tentokráte se však nemá jednat o model nižší střední třídy, ale o telefon s vlajkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 855. Termín jeho odhalení je zatím neznámý, zato o něm na internetu koluje několik „zaručených“ informací.

Snapdragon 855 a vysouvací selfie kamera

Zatímco použitý čipset potvrdil sám ředitel značky Redmi Lu Weibing, vzhled telefonu je zatím předmětem spekulací. Jim však nahrávají fotografie, které na čínskou mikroblogovací síť zaslal produktový ředitel Xiaomi Wang Teng, vzápětí však svůj příspěvek smazal. Co je však jednou na internetu…

Na obrázcích je vidět červený telefon se zakřiveným displejem, podlouhlým fotomodulem v levém horním rohu zad a patrně také vysouvací selfie kamerkou. Ta sice není vidět přímo, její přítomnost však narušuje oválný výlisek v horní části telefonu, kde se mimo jiné nachází i sluchátkový jack.

redmi 3

Vysouvací kameru také naznačuje sám šéf Redmi následujícím obrázkem, kterým se ptá fanoušků značky, jaký design preferují.

redmi

Na zádech telefonu není patrná čtečka otisků prstů, je tak možné, že ji chystaný smartphone Redmi schová přímo do displeje. Jsme zvědaví, jaký produkt ve finále dostaneme, a hlavně, za jakou bude nabízen cenu. Smartphone Xiaomi Mi 9 nastavil laťku hodně nízko, a lze počítat s tím, že se ji připravovaná novinka bude snažit ještě snížit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).