Domů » Bleskovky » Příjemné překvapení: nové iMacy dovolí vyměnit procesor i paměť

Příjemné překvapení: nové iMacy dovolí vyměnit procesor i paměť

Apple v týdnu inovoval své tabletové a počítačové portfolio, přičemž upgradu neunikly ani stolní počítače iMac. Ty dostaly lepší displeje, nové procesory a rychlejší úložiště; to vše v původním kabátku. Nové komponenty se nicméně dočkaly nového vnitřního rozložení, které po letech přináší velmi příjemnou změnu.

Apple představil nové iMacy: s lepším displejem a pod taktovkou Kaby Lake

Od roku 2013 Apple u svých iMaců (a rovněž notebooků) veškeré komponenty poctivě pájí na základní desku, tudíž je nemožná jejich výměna. Redaktoři serveru iFixit však nyní dostali nový 21,5″ iMac do rukou a zjistili, že u novinky je možné vyměnit nejen RAM, ale i procesor, který je osazen ve standardní patici. Na domácí výměnu těchto komponent však zapomeňte, přístup k nim je veden přes displej, což je zásah, který vás připraví o záruku na zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).