Apple představil nové iMacy: s lepším displejem a pod taktovkou Kaby Lake

Apple dnes představil novou generaci počítačů iMac s 5k displejem. Design zůstal stejný, nicméně vylepšení se dočkal displej, který nyní zobrazí až miliardu barev a má ještě vyšší maximální úroveň jasu (až 500 nitů).

Inovace neminuly ani procesory – iMacy nově bude pohánět sedmá generace procesoru Intel Core známá pod označením Kaby Lake. U všech 27″ iMaců bude standardem Fusion Drive (SSD + klasický disk), navíc zde Apple použije o 50 % rychlejší SSD disky, než u loňského modelu.

U 27″ 5k iMacu se dočkáme nových grafik Radeon Pro 570, 575 & 580 s až 8 GB VRAM. Vyšší grafický výkon nabídnou i menší iMacy – klasický 21,5″ model i varianta se 4k displejem. Poslední novinkou budou dva Thunderbolt 3 porty na zadní straně.

Vylepšené iMacy bude možné objednávat od dnešního večera. Jakmile se na českém Apple Store objeví oficiální ceny, do článku je doplníme.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku