Příjemná novinka: LG G6 vás od června pozná podle obličeje

Smartphone Samsung Galaxy S8 nabízí uživateli několik způsobů autentizace, přičemž hned tří pracují s biometrií – čtečka otisků prstů, skener oční duhovky a také systém rozpoznávání obličeje. Jeho hlavní korejský konkurent, smartphone G6 od LG, v tomto ohledu vypadá jako chudý příbuzný, neboť má pouze čtečku otisků prstů. V červnu však dostane nový biometrický způsob přihlašování.

LG spolupracuje s firmou Oez, mezi jejíž specializace patří technologie 3D skenování obličeje. Její řešení, fungující s největší pravděpodobností pouze na základě výstupu čelního fotoaparátu, má být vypuštěno do ostrého provozu v červnu společně s platbami LG Pay.

Tip: Kompletní parametry LG G6 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Rozpoznávání obličeje by mělo sloužit především k potvrzování plateb, zda bude k dispozici i pro odemykání telefonu, zatím nevíme. Tento způsob autentizace má dostat nejen LG G6, ale i modely V20 a G5, doufáme, že jej nepůjde ošálit fotografií jako v případě Samsungu, i když i ten už slíbil vydat aktualizaci, která tento neduh vyřeší.Nepřehlédněte

Rozpoznávání obličeje u Samsungu Galaxy S8 ošidíte fotografií

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku