Cena:

Rozpoznávání obličeje u Samsungu Galaxy S8 ošidíte fotografií

Nové vlajkové modely Samsung Galaxy S8 a S8+ ( první“ >

Nepřehlédněte

první“>Samsung Galaxy S8 odhalen: nejlepší z nejlepších (první dojmy)

dojmy & videopohled) se pyšní širokou paletou bezpečnostních autentizačních prvků, uživatel může využít k odemčení heslo, gesto, otisk prstu či oční duhovky, případně svůj obličej. Bohužel poslední možnost zase tak bezpečná není.

Galaxy S8 Facial recognition can be bypassed With a Photo DEMO

Podle předchozího videa lze funkci rozpoznávání obličeje snadno ošidit fotografií uživatele, například zobrazené na druhém telefonu. Samsung ostatně sám přiznává, že rozpoznávání obličeje je méně přísné, než otisky prstů nebo duhovky, a proto jej například nelze použít pro platby Samsung Pay. Rozumnější tak bude zabezpečit svůj Galaxy S8 jinou, bezpečnější metodou. Je také možné, že do uvedení na trh Samsung tento neduh odstraní – přece jenom, kusy prezentované na tiskové konferenci ještě nemusely mít finální verzi firmware.Nepřehlédněte

Samsung Galaxy S8 odhalen: nejlepší z nejlepších (první dojmy)

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.