Domů » Bleskovky » Prezident japonského operátora se prořekl. Víme, kdy se začnou prodávat letošní iPhony

Prezident japonského operátora se prořekl. Víme, kdy se začnou prodávat letošní iPhony

Apple své iPhony představuje s poměrně železnou pravidelností vždy v září, a ani letos tomu nebude jinak. O tom, že vše zůstane v zajetých kolejích, omylem informoval prezident japonského operátora SoftBank Mobile Ken Miyauchi při komentování kvartálních finančních výsledků.

softbank

Zahájení prodeje letošních iPhonů? Deset dní před 1. říjnem

V Japonsku začne 1. října platit nový regulační zákon, který operátorům přikazuje nabízet telefony a tarify zvlášť, a nikoliv jako ucelený balíček. Dosud totiž bylo v zemi vycházejícího slunce praxí, že drahý telefon = drahý balíček, což mohlo být pro vybranou skupinu zákazníků nevýhodné. Šéf SoftBank Mobile pak na dotaz, jak bude situace řešena v případě chystaných iPhonů, odpověděl, že tyto telefony bude možné zakoupit společně s balíčky po dobu pouhých deseti dnů, čímž omylem prozradil datum zahájení prodeje.

iphone 11

Ken Miyauchi si poté chybu uvědomil a snažil se ji zamést pod koberec tvrzením, že nikdo neví, kdy budou nové iPhony prodávány, nicméně dal jasný vzkaz: letošní iPhony půjdou do prodeje v pátek 20. září, předobjednávky lze očekávat s týdenním předstihem, tedy od 13. září. Premiéra by se tak mohla odehrát v úterý 10. nebo ve středu 11. září. Podobný scénář se odehrál i loni, iPhony Xs a Xs Max (recenze) šly do prodeje 21. září, zatímco na nejlevnější iPhone Xr se čekalo o něco déle. Letos by však měla jít celá trojice do prodeje v jeden den.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tedy
Uživatel
Tedy

Když se tak dívám na ty fotografie /rendery, můžu říct že se mi nový iPhone i s tou „varnou deskou“ na zádech, začíná celkem líbit.
Naposledy jsem před víc jak pěti lety, používal iPhone 5 a zase bych od Apple něco bral.
Uvidím jaké to bude naživo, když tak sáhnu po osmicce nebo Xku.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Já bych se bál, že s iPhonem ztloustnu – indukční sporák … člověk by pak furt myslel jen na jídlo.

netex
Uživatel
netex

Každý rok se hejtí fotoaparát a potom se lidem stejně bude líbit.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Definujte lidem … lidem se líbí i Fábie 1.0, lidem se líbí plastový rohlík za 1Kč, lidem se líbí půjčky od providentu, lidé zvolili to, co nám teď vládne.

Tedy
Uživatel
Tedy

Nj ale nakonec se bude prodávat dobře.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Dobře se prodává jednovrstvý toaletní papír, zajímá Vás to taky?

Mára
Anonym
Mára

JoeBlack: +100 :-D

cosworth
Uživatel
cosworth

eplista [odkaz]

bob
Anonym
bob

jeste ze to adblock nepusti si delam ip.del