Domů » Bleskovky » Prezident japonského operátora se prořekl. Víme, kdy se začnou prodávat letošní iPhony

Prezident japonského operátora se prořekl. Víme, kdy se začnou prodávat letošní iPhony

Apple své iPhony představuje s poměrně železnou pravidelností vždy v září, a ani letos tomu nebude jinak. O tom, že vše zůstane v zajetých kolejích, omylem informoval prezident japonského operátora SoftBank Mobile Ken Miyauchi při komentování kvartálních finančních výsledků.

softbank


Zahájení prodeje letošních iPhonů? Deset dní před 1. říjnem

V Japonsku začne 1. října platit nový regulační zákon, který operátorům přikazuje nabízet telefony a tarify zvlášť, a nikoliv jako ucelený balíček. Dosud totiž bylo v zemi vycházejícího slunce praxí, že drahý telefon = drahý balíček, což mohlo být pro vybranou skupinu zákazníků nevýhodné. Šéf SoftBank Mobile pak na dotaz, jak bude situace řešena v případě chystaných iPhonů, odpověděl, že tyto telefony bude možné zakoupit společně s balíčky po dobu pouhých deseti dnů, čímž omylem prozradil datum zahájení prodeje.

iphone 11

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Ken Miyauchi si poté chybu uvědomil a snažil se ji zamést pod koberec tvrzením, že nikdo neví, kdy budou nové iPhony prodávány, nicméně dal jasný vzkaz: letošní iPhony půjdou do prodeje v pátek 20. září, předobjednávky lze očekávat s týdenním předstihem, tedy od 13. září. Premiéra by se tak mohla odehrát v úterý 10. nebo ve středu 11. září. Podobný scénář se odehrál i loni, iPhony Xs a Xs Max (recenze) šly do prodeje 21. září, zatímco na nejlevnější iPhone Xr se čekalo o něco déle. Letos by však měla jít celá trojice do prodeje v jeden den.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Když se tak dívám na ty fotografie /rendery, můžu říct že se mi nový iPhone i s tou „varnou deskou“ na zádech, začíná celkem líbit.
  Naposledy jsem před víc jak pěti lety, používal iPhone 5 a zase bych od Apple něco bral.
  Uvidím jaké to bude naživo, když tak sáhnu po osmicce nebo Xku.

  • JoeBlack

   Já bych se bál, že s iPhonem ztloustnu – indukční sporák … člověk by pak furt myslel jen na jídlo.

  • Každý rok se hejtí fotoaparát a potom se lidem stejně bude líbit.

   • JoeBlack

    Definujte lidem … lidem se líbí i Fábie 1.0, lidem se líbí plastový rohlík za 1Kč, lidem se líbí půjčky od providentu, lidé zvolili to, co nám teď vládne.

   • Nj ale nakonec se bude prodávat dobře.

   • JoeBlack

    Dobře se prodává jednovrstvý toaletní papír, zajímá Vás to taky?

   • Mára (neregistrovaný)

    JoeBlack: +100 :-D

 2. bob (neregistrovaný)

  eplista [odkaz]

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *