Domů » Bleskovky » Prezident japonského operátora se prořekl. Víme, kdy se začnou prodávat letošní iPhony

Prezident japonského operátora se prořekl. Víme, kdy se začnou prodávat letošní iPhony

Apple své iPhony představuje s poměrně železnou pravidelností vždy v září, a ani letos tomu nebude jinak. O tom, že vše zůstane v zajetých kolejích, omylem informoval prezident japonského operátora SoftBank Mobile Ken Miyauchi při komentování kvartálních finančních výsledků.

softbank

Zahájení prodeje letošních iPhonů? Deset dní před 1. říjnem

V Japonsku začne 1. října platit nový regulační zákon, který operátorům přikazuje nabízet telefony a tarify zvlášť, a nikoliv jako ucelený balíček. Dosud totiž bylo v zemi vycházejícího slunce praxí, že drahý telefon = drahý balíček, což mohlo být pro vybranou skupinu zákazníků nevýhodné. Šéf SoftBank Mobile pak na dotaz, jak bude situace řešena v případě chystaných iPhonů, odpověděl, že tyto telefony bude možné zakoupit společně s balíčky po dobu pouhých deseti dnů, čímž omylem prozradil datum zahájení prodeje.

iphone 11

Ken Miyauchi si poté chybu uvědomil a snažil se ji zamést pod koberec tvrzením, že nikdo neví, kdy budou nové iPhony prodávány, nicméně dal jasný vzkaz: letošní iPhony půjdou do prodeje v pátek 20. září, předobjednávky lze očekávat s týdenním předstihem, tedy od 13. září. Premiéra by se tak mohla odehrát v úterý 10. nebo ve středu 11. září. Podobný scénář se odehrál i loni, iPhony Xs a Xs Max (recenze) šly do prodeje 21. září, zatímco na nejlevnější iPhone Xr se čekalo o něco déle. Letos by však měla jít celá trojice do prodeje v jeden den.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Když se tak dívám na ty fotografie /rendery, můžu říct že se mi nový iPhone i s tou „varnou deskou“ na zádech, začíná celkem líbit.
    Naposledy jsem před víc jak pěti lety, používal iPhone 5 a zase bych od Apple něco bral.
    Uvidím jaké to bude naživo, když tak sáhnu po osmicce nebo Xku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).