Apple své iPhony představuje s poměrně železnou pravidelností vždy v září, a ani letos tomu nebude jinak. O tom, že vše zůstane v zajetých kolejích, omylem informoval prezident japonského operátora SoftBank Mobile Ken Miyauchi při komentování kvartálních finančních výsledků.
Zahájení prodeje letošních iPhonů? Deset dní před 1. říjnem
V Japonsku začne 1. října platit nový regulační zákon, který operátorům přikazuje nabízet telefony a tarify zvlášť, a nikoliv jako ucelený balíček. Dosud totiž bylo v zemi vycházejícího slunce praxí, že drahý telefon = drahý balíček, což mohlo být pro vybranou skupinu zákazníků nevýhodné. Šéf SoftBank Mobile pak na dotaz, jak bude situace řešena v případě chystaných iPhonů, odpověděl, že tyto telefony bude možné zakoupit společně s balíčky po dobu pouhých deseti dnů, čímž omylem prozradil datum zahájení prodeje.
Ken Miyauchi si poté chybu uvědomil a snažil se ji zamést pod koberec tvrzením, že nikdo neví, kdy budou nové iPhony prodávány, nicméně dal jasný vzkaz: letošní iPhony půjdou do prodeje v pátek 20. září, předobjednávky lze očekávat s týdenním předstihem, tedy od 13. září. Premiéra by se tak mohla odehrát v úterý 10. nebo ve středu 11. září. Podobný scénář se odehrál i loni, iPhony Xs a Xs Max (recenze) šly do prodeje 21. září, zatímco na nejlevnější iPhone Xr se čekalo o něco déle. Letos by však měla jít celá trojice do prodeje v jeden den.