TOPlist

Překvapivý zářez Applu: HomePod končí

honmepod

Ke každému hlasovému asistentu patří také chytrý reproduktor. Assistant od Googlu má své reproduktory Home a Alexa zase Echo. Kromě toho jsou tito asistenti dostupní také na reproduktorech třetích stran, takže nikdy nevíte, kde na ně můžete narazit. Apple na to šel typicky po svém a Siri umístil do jediného reproduktoru – HomePodu. Ten si prošel řadou kontroverzí, od zanechávání kroužků na nábytku až po vysokou cenu.

Právě na cenu se rozhodl Apple reagovat tím, že v loňském roce vydal HomePod Mini, menšího a levnějšího parťáka klasického HomePodu. Podle všeho se tímto Apple trefil do černého – HomePod se totiž přestal vyrábět a v popředí zájmu zůstal pouze menší sourozenec. HomePodu nepomohlo ani snížení ceny a zatím to vypadá, že zůstane bez přímého nástupce.

Nepřehlédněte – Poslouchá nejen Alexa. Hlasoví asistenti reagují na ledacos, špehovat se ale nesnaží

Apple HomePod zůstane v prodeji, dokud se nevyprodají jeho skladové zásoby. I poté ale bude Apple pokračovat v softwarové podpoře. Pokud po tomto reproduktoru pokukujete, moc dlouho neváhejte.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku