Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Dnešní vydání přehledu dočasně zdarma dostupných aplikací a her bude o něco kratší než běžně, protože předchozí díl vyšel netradičně v neděli a nestihlo se tak „urodit“ dostatek kvalitních titulů.

I tak ale doufáme, že vás některá z vybraných aplikací a her zaujme.

iOS

Sync for FitBit

Vlastníte nějaký z populárních fitness doplňků značky FitBit, jako je třeba nedávno recenzované hodinky FitBit Ionic? Pak by vás mohla zaujmout tato aplikace, která umožňuje jednoduchým způsobem synchronizovat vybraná data z vašeho náramku, hodinek či třeba chytré váhy (prostřednictvím webu Fitbit.com) do prostředí služby Apple Health.

První synchronizaci je třeba provést manuálně, ale poté se již o vše stará aplikace sama a data udržuje několikrát za den synchronizovaná zcela automaticky. Synchronizovat lze kroky, ušlou vzdálenost, vydanou energie, kalorie z jídla, tělesnou hmotnost, procento tělního tuku, BMI, klidovou tepovou frekvenci, nastoupanou výšku a hydrataci.

Jednotlivé položky ale lze ze synchronizace vyjmout, takže můžete pro dané údaje používat třeba výrobky konkurenčních společností či přímo nástroje Applu.

Office Story

‎Office Story
Cena: 99,00 Kč+

Ve strategické hře Office Story povedete vlastní vývojářské studio, které se bude snažit vytvořit dokonalou mobilní aplikaci.

Starat se budete muset úplně o všechno, co vás napadne – nevyhnete se nakupování vybavení, najímání zaměstnanců, zajišťování příjemného prostředí a podobně. Samozřejmě ale budete muset řešit také aktuální trendy na trhu, poptávku uživatelů po konkrétních věcech, a dokonce i to, jak se zrovna daří operačnímu sytému, pro nějž aplikaci vyvíjíte.

Hra je dokonce natolik propracovaná, že v každém ze třinácti měst, kde můžete působit, nabídne rozdílně motivované a rozdílně kvalitní zaměstnance, a i poptávka po vaší aplikaci bude značně odlišná.

Soutěživé typy ocení i denní, týdenní a celkové tabulky výsledků, kde můžete své úspěchy porovnávat s hráči z celého světa z několika hledisek.

Evermusic Pro

Evermusic Pro je zajímavý hudební přehrávač, který funguje trochu jinak, než většina konkurenčních aplikací. Jeho hlavní silou je totiž streamování – ne však ze služeb jako je Spotify či Apple Music, ale z nejrůznějších cloudových webů a dokonce i lokálních umístění.

K dispozici je Dropbox, Google Disk, OneDrive, Box, MEGA, Yandex Disk a prostředí WebDAV. Pro přehrávání z lokálního úložiště je pak používán protokol SMB.

Hudbu je možné v rámci aplikace i stahovat z jednotlivých služeb do lokálního úložiště vašeho přístroje a nechybí dokonce ani možnost přenosu souborů mezi jednotlivými službami přímo z prostředí přehrávače. Podporovány jsou soubory ve formátech mp3, aac, m4a, wav, aiff a m4r.

Aplikace je tak vhodným řešením pro ty, kteří nechtějí plýtvat úložištěm ve svém telefonu a zároveň mají rádi přístup k širokému portfoliu vlastní hudby.

 

Android

Readrr for Twitter

Readrr for Twitter
Cena: 49,99 Kč

Readrr je alternativní klient pro sociální síť Twitter, který si za cíl klade zjednodušit a zpříjemnit procházení této služby.

Na první pohled si lze všimnout změny v designu, jenž se více podobá Material Designu a působí přehlednějším dojmem než originální aplikace. Rozvržení tweetů lze navíc měnit pomocí čtveřice přednastavených voleb, takže si jistě najdete způsob, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Další předností aplikace je podpora pro více účtů, takže lze snadno spravovat například osobní a pracovní účet najednou.

Užitečný je i ukazatel nepřečtených tweetů, noční režim, podpora pro „hromadné“ tweetování, nebo integrované zkracování URL.

GET HER BACK: A Journey To The Creature Island

Plošinovka křížená s akční adventurou v retro kabátku. Tak by se asi nejlépe dala jednou větou popsat tato hra, která ve vás jistě probudí vzpomínky na klasické hry jako je Mario nebo The Lost Vikings.

Příběh začíná, když se hlavní hrdinové Hero a Flora ocitnou v průběhu romantické vyjížďky na lodi v prokletých vodách, kde nebohou Floru unese Creatua, zlý vládce ostrovu Creature Island.

Jak již asi čekáte, vaším úkolem bude Floru zachránit a získat ji zpátky ze spárů vládce. Ačkoliv to vše zní dosti otřepaně, díky více než 20 ručně vytvářeným levelům a zvyšující se obtížnosti nebudete mít při hraní rozhodně nouzi o zábavu.

Tato „Pro“ varianta nabízí oproti základní hře zážitek bez jakýchkoliv reklam a in-app plateb, takže si budete moci užívat vraždění monster a skákání přes smrtící pasti zcela nerušeně a neomezeně.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Tomáš Kápl

    Hra Office Story není zdarma a ani není kompatibilní s iOS 11.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).