Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

V dnešním dílu tradičního seriálu o dočasně zlevněných aplikacích a hrách najdete celkem sedm titulů, z nichž čtyři jsou určeny pro iOS a tři pro konkurenční Android.

Jako u každého dílu i dnes platí, že zmíněné aplikace jsou zdarma dostupné pouze po omezenou časovou dobu, a proto s jejich případnou instalací neváhejte. V knihovně vám ale zůstanou „koupené“ i po odinstalování.

iOS

Note-Ify Notes

‎Note-Ify Notes
Cena: 25,00 Kč+

Tato aplikace je alternativou k běžným systémovým poznámkám, oproti nimž nabídne zejména přehlednější možnosti třídění a zabezpečení.

Poznámky můžete třídit do složek, obarvovat je dle důležitosti a měnit lze i použitý font či skin. Snadno tak lze vizuálně odlišit třeba pracovní poznámky od osobních, či zdůraznit důležité zápisky.

Jednotlivé poznámky mohou být dále uzamknuty vlastním heslem, takže můžete ochránit extra citlivé materiály obsahující osobní údaje či jiná důležitá data.

Užitečnou maličkostí je pak funkce Mail-to-self, která jedním kliknutím odešle poznámku na váš email, takže se nemusíte zdržovat jejím kopírováním.

Aplikace nabízí i interní platbu, která odemyká některé funkce, jako je třeba synchronizace skrze iCloud. K dispozici je v současné době za taktéž zvýhodněnou cenu 0,99 USD (cca 21 Kč).

Convertible

Convertible je převodník všemožných jednotek a měn. I přes skutečně velmi širokou paletu nabízených funkcí dokázali vývojáři vytvořit minimalistické a přehledné rozhraní, takže nebudete mít problém najít hledanou položku.

Aplikace umí převádět více než 160 světových měn (včetně Bitcoinu) a základní jednotky vzdálenosti, hmotnosti, plochy, objemu a podobně. Její síla ale spočívá ve „specialitách“, které většinou v aplikacích tohoto typu nenajdete. Umí totiž provádět výpočty v jednotkách průtoku, síly, tlaku, spotřeby paliva či třeba otáček.

Někoho také jistě potěší možnost měnit vzhled aplikace pomocí témat, díky čemuž si můžete její vzhled personalizovat dle vašich představ.

Doug dug.

‎Doug dug.
Cena: zdarma+

Ve hře Doug dug. se stanete skřítkem, jehož životní náplní je hledání pokladů. Pokladů pohřbených hluboko pod zemí. Jak se lze dočíst v popisku aplikace na App Store, skřítek Doug si kopání zrovna dvakrát neužívá, protože na něj útočí nejrůznější monstra a sem tam mu hrozí pád do bezedné propasti či lávy.

Vývojář hru sám přirovnává k Minecraftu či Spelunky, ale vizuálně je podobná spíše též velmi známé Terrarii. A vzhledem k tomu, že hra má uživatelské hodnocení 4,5 hvězdičky (aktuální verze dokonce 5), lze poměrně bezpečně usuzovat, že nabídne i zábavu na úrovni zmiňovaných předloh. To už ale samozřejmě závisí na vašem osobním hodnocení.

Hra trochu vybočuje z našeho standardního výběru tím, že je zdarma už napořád (s možným in-app placeným rozšířením), avšak velmi nadprůměrné hodnocení jí vysloužilo zařazení i tak.

Airport (All) HD + Live Flight Tracker (Premium)

Titulem určeným pro nadšené cestovatele je tato aplikace umožňující monitorování letů a letišť po celém světě. V nabídce má více než 2 500 světových letišť, u nichž zobrazuje informace o aktuálním počasí, čase, teplotě a hlavně letech.

Lety je možné i vyhledávat a porovnávat ceny letenek u jednotlivých aerolinek, což by vám mělo usnadnit plánování dovolené či pracovní cesty. Informace jsou získávány v případě dostupnosti z více zdrojů, takže snadno můžete ověřit jejich správnost.

Vhod jistě přijdou i doplňkové funkce, jako jsou nabídky parkování a půjčovny aut v okolí letiště, plánky letišť, lokace restaurací, a dokonce i navigace k terminálům. Součástí aplikace je i režim zobrazení letů na mapě, v němž lze sledovat naplánované i již probíhající lety.

 

Android

PDF Converter

PDF Converter
Cena: zdarma

Česká aplikace PDF Converter nevyžaduje žádný složitý popis – jedná se zkrátka o nástroj pro rychlý převod PDF dokumentů do JPG či PNG formátu. To přijde vhod například pokud chcete z dokumentu rychle extrahovat nějaký obrázek, či když potřebujete dostat nějakou informaci z PDF dokumentu na zařízení, které nepodporuje tento formát.

Aplikace zobrazuje náhled převáděných souborů, takže přesně víte, jak bude výsledek vypadat. Nechybí samozřejmě ani integrace do systémové nabídky sdílení, takže lze soubor na převod „odeslat“ z jakékoliv aplikace skrze tlačítko pro sdílení.

Simple for Facebook Pro

Simple Pro Unlock
Cena: 69,99 Kč

Simple for Facebook je povedený alternativní klient pro Facebook. Po vzhledové stránce odpovídá pravidlům Material Designu, takže dobře zapadne do prostředí Androidu a alespoň dle názoru autora vypadá i o poznání lépe než oficiální aplikace. Vzhled lze navíc poměrně podrobně modifikovat pomocí 16 témat a dalších nastavení, mezi nimiž nechybí například ani automatický noční režim. A změnit je možné dokonce i systémovou ikonu aplikace.

Důležité jsou ale zejména funkce týkající se samotného Facebooku. Mezi ně patří třeba vestavěné blokování reklam, odstranění sponzorovaných příspěvků nebo snadné stahování videí a fotografií.

Hodně užitečná je pak podpora chatu, takže nemusíte mít nainstalovaný samostatný Facebook Messenger, který na sebe s každou aktualizací nabaluje další a další doplňkové funkce.

Praktická je také možnost konfigurace notifikací, která umožňuje nastavit „tiché“ hodiny, nebo odfiltrovat určitá témata.

Round Corners

Rounded Corners like S8
Cena: 19,99 Kč

Líbí se vám zakulacené rohy displeje, které lze najít například u Samsungu Galaxy S8 nebo Pixelu 2 XL? Pak se vám jistě bude líbit i tato aplikace.

Jednoduše umožňuje zakulatit rohy vaší obrazovky, což bude vypadat nejefektněji u OLED displejů, kde nebude v podstatě poznat rozdíl oproti řešení z výroby. Vzhled rohů může být přizpůsobován pomocí táhla pro nastavení velikosti, průhlednosti či úhlu zakulacení. Nechybí dokonce ani velmi kýčovité ozdobné rohy různých barev, které bude chtít používat asi málokdo.

Aplikace nevyžaduje root oprávnění a je možné ji deaktivovat pro vybrané aplikace, jako je třeba fotoaparát.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

 1. PDF Conberter ale bohužel zdarma není, opravte si to prosím.

 2. Ve chvíli vydání článku, zdarma patrně ještě byl teď již ne.
  Tyhle akce mají krátké trvání 2-5dni.

 3. Simple Pro stejně tak Fella z minulého článku, jsou jako alternativní FB klienti výborné aplikace.
  Simple pro má tu výhodu že je navíc v češtině, být není stoprocentní sem tam anglicky popisek.
  Daleko lepší než to svinstvo od FB nechutné velké a zadelavajici paměť všemožnými daty, stejně tak Messenger.
  Navíc tyto aplikace spojuji FB a Messenger dobromady, Facebook to nepochopitelné jak na mobilech tak počítačích chce zvlášť.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).