Domů » Bleskovky » Představení nabušeného Xiaomi Mi 6 se posouvá, může za to Samsung

Představení nabušeného Xiaomi Mi 6 se posouvá, může za to Samsung

K odhalení modelu Mi 6 čínské společnosti Xiaomi mělo dojít už v průběhu dubna. Nyní to však vypadá, že se výrobce svým topmodelem pochlubí až v květnu. Neustálé posouvání data má údajně na svědomí Samsung a jeho dohoda s americkým výrobcem ARM čipů Qualcomm. Vlajkový model Galaxy S8 má disponovat procesorem Snapdragon 835, na jehož použití má Samsung výhradní právo, ostatní výrobci si musí několik týdnů počkat do té doby, než dohoda mezi společnostmi pomine.

Připomeňme, že model Mi 6 by měl být stěžejním zařízením společnosti Xiaomi. Telefon by měl na trh přijít s ultra úzkou konstrukcí a v jeho útrobách by se měl nacházet již zmíněný čipset Snapdragon 835 a velkoryse velká 6GB paměť RAM. Třešničkou na dortu pak bude 64GB vnitřní úložiště a displej s 2K rozlišením.

Xiaomi Mi 6 údajně dostane stejný fotočip jako Xperia XZ Premium

Kromě verze se Snapdragonem by se měla na trhu objevit také varianta s procesorem Helio X30, kterému má sekundovat 4GB operační paměť. Neméně zajímavá má být také cena – v Číně by se měl telefon prodávat za 1 999 juanů, což v přepočtu na naši měnu dělá přibližně 7 250 Kč bez DPH.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

6 komentářů

  1. No jo no, ale to mi neříkejte že QC nestíhá víc toho vyrobit než jen pro Samsung, i Sony by mělo Premium přijít až v Červnu na trh.

    • Pokud se nepletu, tak on to právě vyrábí Samsung – proto ta dohoda, že nikdo nedostane Snapdragon 835, dokud nevyjde S8 a pár se jich neprodá – a co jsem tak četl, tak je to opravdu dohoda o omezení konkurence, a né že by se nestíhala výroba – tzn. že i kdyby sklady s 835kou přetékali, tak konkurence je nedostane…

  2. Sorry jako, ale házet všechno na ťamťunk není fér.. když budu mít věc, která má konkurenční výhodu, dám tu výhodu volně do oběhu? Sorry jako, ale tohle neudělá ani Bureš. A to, že tu jsou nějaké spekulace, za to jihokoreec nemůže.
    Ano mé přání bylo, aby G6 měla SD 835, dobře, má starší procesor, ale může za to Samsung. To, že mohli si vyjednat stejně podmínky, jako Sony už je věc jiná. Bohužel jsou to jen blbý výmluvy.

    • A jaké vyjednalo podmínky sony? Že jejich mobil bude na trhu až v Červnu? což je 3 měsíce to už bude LG chystat V30 a Samsung Note8.

  3. SD835 vyrabi Samsung a proto si muze vymyslet podminky. Na jednu stranu je to prasarna, ale na druhou stranu o co jde v businessu, jen o penize a tak strategie Samsungu je jasna. SD835 pro S8 a ostatni ostrouhaji. Jak jednoduche

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).