Cena:

Představení nabušeného Xiaomi Mi 6 se posouvá, může za to Samsung

K odhalení modelu Mi 6 čínské společnosti Xiaomi mělo dojít už v průběhu dubna. Nyní to však vypadá, že se výrobce svým topmodelem pochlubí až v květnu. Neustálé posouvání data má údajně na svědomí Samsung a jeho dohoda s americkým výrobcem ARM čipů Qualcomm. Vlajkový model Galaxy S8 má disponovat procesorem Snapdragon 835, na jehož použití má Samsung výhradní právo, ostatní výrobci si musí několik týdnů počkat do té doby, než dohoda mezi společnostmi pomine.

Připomeňme, že model Mi 6 by měl být stěžejním zařízením společnosti Xiaomi. Telefon by měl na trh přijít s ultra úzkou konstrukcí a v jeho útrobách by se měl nacházet již zmíněný čipset Snapdragon 835 a velkoryse velká 6GB paměť RAM. Třešničkou na dortu pak bude 64GB vnitřní úložiště a displej s 2K rozlišením.Nepřehlédněte

Xiaomi Mi 6 údajně dostane stejný fotočip jako Xperia XZ Premium

Kromě verze se Snapdragonem by se měla na trhu objevit také varianta s procesorem Helio X30, kterému má sekundovat 4GB operační paměť. Neméně zajímavá má být také cena – v Číně by se měl telefon prodávat za 1 999 juanů, což v přepočtu na naši měnu dělá přibližně 7 250 Kč bez DPH.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.