Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 6 údajně dostane stejný fotočip jako Xperia XZ Premium

Xiaomi Mi 6 údajně dostane stejný fotočip jako Xperia XZ Premium

Společnost Xiaomi do Barcelony svoji novou vlajkovou loď Mi 6 nevyslala, k jejímu představení má údajně dojít někdy v příštím měsíci. Telefon má přijít ve dvou úhlopříčkách displeje 5,15 a 5,7 palců, má dostat výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 835 a zaostávat nemá ani v oblasti fotoaparátu.

xiaomi_hq

Podle posledních spekulací dostane Xiaomi Mi 6 fotoaparát postavený na nedávno představeném fotočipu Sony IMX400 (více informací), který je součástí smartphonů Xperia XZ Premium a XZs. Tento fotočip disponuje vestavěnou pamětí, díky čemuž je schopný po krátký okamžik zaznamenávat Super Slow-motion video s 960 fps.

Xperia XZ Premium zvládne slow-motion při 960 fps, má to ale jeden háček

Fotoaparát Xiaomi Mi 6 by navíc mohl být oproti vrcholovým smartphonům Sony duální. Nutno podotknout, že dokud není nic oficiálně potvrzeno, pohybujeme se pouze v oblasti spekulací, které by měly být rozvířeny 16. dubna, kdy má být telefon představen.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. A jako třešnička na dortu 1/5 sekundy záznamu v 960 fps ????

  • A jak dlouho by to mělo trvat?

   • Jestli jsi četl předchozí článek.
    Tak pár vteřin kdyby to aspoň bylo… Mohlo t nahrávat klidně 5 vteřin do smyčky…

   • David
    Alespon minutu, aby to melo smysl. Zas vsichni zakaznici i vyrobci cekame na toho zlyho, hnusniho manazera Cooka od Apllu , ktery ma nekrestanske marze, aby to udelal poradne a ostatni cinani to mohli zkopirovat.

   • Tak to už by asi chtělo hodně giga cache paměti :-) pár vteřin by už bylo super.

   • Tak zase mají technologické omezení prostě tam nenarvali větší ram si vemte jaký je to malý prostor možna za rok nebo dva udělají ram s 512MB ale teď to asi nebylo možný. Jinak minuta záznamu je blbost :D protože by se to přehrávalo 32 minut i těch 5 vteřin by trvalo skoro 3 minuty.

   • Však ano… Pak vybereš že záznamu to co chceš. A z 5ti vteřin se vybírá lépe, než z 1/5 :-)

   • Tak pět vteřin beru ale prostě je to asi technologicky zatím nemožné pokud na pětinu vteřiny potřebují 128 MB tak na 5 vteřin by potřebovali 3 GB a to tam prostě asi nenarvou ale pokud se jim tam podaří dát 1 GB pak by to video trvalo asi 1,5 vteřiny a s tím už se dá pracovat. Každopádně je to krasný přiklad tech. pokroku pokud by to nepředstavili tak by nikoho nenapadlo že by mohl pořizovat videa s tolika FPS.

   • Těžko říct proč tam není větší paměť. To je otázka jinde :-)

   • Možná to ještě neni technologicky možné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).