Domů » Bleskovky » Xperia XZ Premium zvládne slow-motion při 960 fps, má to ale jeden háček

Xperia XZ Premium zvládne slow-motion při 960 fps, má to ale jeden háček

Společnost Sony před měsícem představila nový fotočip pro smartphony Xperia XZ Premium a Xperia XZs, který díky vestavěné paměti zvládá ukládat Full HD video až ve 960 snímcích za vteřinu. Taková kadence snímků však vyžaduje nejen rychlou, ale hlavně velkou paměť. Právě její kapacita je u nového fotočipu limitující, super Slow motion si tak u nových Xperií užijete pouze ve velmi krátkých sekvencích.

Kontinuálně je čip připraven na záznam Full HD videa ve 120 snímcích za vteřinu. Pro záznam Super Slow motion videa je ve fotoaplikaci připraveno speciální tlačítko, po jehož stisknutí se začnou ukládat snímky s osmkrát vyšší kadencí do vlastní paměti fotočipu. Ta však ve svých 128 MB „udrží“ pouze 0,182 vteřin reálného času, tedy necelou pětinu vteřiny.

Tato kratičká sekvence pak ve zpomaleném videu spuštěném ve 30 snímcích za vteřinu trvá necelých 6 vteřin. Při nahrávání videa je možné tlačítko Super Slow motion stisknout opakovaně (jakmile se znovu po uvolnění paměti objeví), je však nutný velmi dobrý cit pro „odpálení“.

Nízká kapacita DRAM na fotočipu však není jediným limitujícím faktorem pro tvorbu Super Slow-motion videí, kvůli zvýšené citlivosti fotoaparátu (ISO) je výrazně ovlivněna kvalita obrazu, z tohoto důvodu je pro zachycení sekvencí v 960 snímcích za vteřinu nutný dostatek světla.

Sony Xperia XZ Premium: Snapdragon 835, 4K HDR displej a slow motion v 960 fps

Nemůžeme se dočkat, až se k nám Xperia XZ Premium dostane do redakce, a budeme moci schopnosti jejího fotoaparátu vyzkoušet na vlastní kůži.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
BenRudolph
Uživatel
BenRudolph
Offline

Koho to zajímá. Vždyť je to na papíře, to je nejdůležitější. To, že ve svém produktu získáte polofunkční vlastnost, na to jsou od jakživa uživatelé androidu zvyklí.

Fish
Anonym
Fish
Offline

Přestaň laskavě vyvolávat flamewar a buď vůbec rád, že se technologie, která stojí x desítek tisíc v kamerách, dostává pomalu i k nám v běžné elektronice.

Jojo
Anonym
Jojo
Offline

Radsej polofunkcne, ako ziadne u tvojho ios ;-)

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

No to jsou řečičky. A ještě ve spojení s Androidem…. Jaj.

kultus88
Uživatel
kultus88
Offline

Aha takze vlastne budme ovce a budme radi ze nam do telefonu za 24K daji skoro nefunkcni technologii ke ktere nedospel ostatni HW. bravo! S takovou budeme radi kdyz si koupime treba elektromobil v cene fabie s dojezdem 50km :D nebud smesny RYBO a bez do haje s takovyma nazorama, nevim jak chces okecat ze nebudes realne schopen ten okamzik vubec zachytit, k cemu to pak je. Pripomina mi to prvni mobily s HD videem ktere se kousalo jak prase…hlavne ze byl napis HD videa s 30fps pres pul baleni telefonu! Klidne si ten sunt kup ale nenapominej tady lidi… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Snad nechceš srovnávat slowmo video, což je jedna z několika podřadnych funkcí jeho fotoaparátu s jednou z primárních vlastnosti automobilu – dojezdem :-)
Sice mě ta 1/5 vteřiny taky překvapila, ale rozhodně to není nefunkční.

LivingLegend
Uživatel
LivingLegend
Offline

No ono je celkem rodil mezi funkční a použitelný….

Takže ano funkční to je, o použitelnosti se dá víc než dost pochybovat…