Cena:

Sony Xperia XZs: loňská vlajková loď dostala nový fotoaparát a více paměti

Společnost Sony na veletrhu MWC ukázala i model Xperia XZs, který vychází z loňského vlajkového modelu Xperia XZ. Prakticky se jedná o stejné zařízení, největší změnou je osazení nového fotoaparátu Motion Eye, který je součástí Xperie XZ Premium (více informací).

xperia-xzs-2

Fotoaparát je větší než v případě loňského modelu, dokáže tvořit 19Mpx snímky a natáčet 4K video, případně slow motion video ve Full HD s 960 snímky za vteřinu. Součástí fotoaparátu je i pětiosá digitální stabilizace, optika pak má světelnost f/2.0. Čelní kamerka si ponechává svých 13 Mpx, displej zůstává 5,2″ s rozlišením Full HD, chrání jej sklo Gorilla Glass 5.

Tip: Kompletní parametry Xperie XZs včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Xperii XZs pohání čipset Qualcomm Snapdragon 820, která dostal k ruce o 1 GB RAM navíc, celkem tedy 4 GB. Data lze ukládat na 32GB úložiště, nebo na paměťovou kartu microSD. Nevyjímatelný akumulátor má kapacitu 2 900 mAh a lze jej možné dobíjet za pomoci USB-C konektoru. Telefon má hmotnost 161 gramů, tloušťku 8,1 mm a je voděodolný podle normy IP68.

xperia-xzs-1

Sony bude svoji omlazenou vlajkovou loď prodávat za 699 dolarů (17 900 korun bez DPH) v dubnu letošního roku. Do prodeje půjde v modré, stříbrné a černé barvě s Androidem 7.0 na palubě.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.