Domů » Bleskovky » Předpověděli mu špatný osud, teď ale iPhone Xr boří žebříčky prodejnosti

Předpověděli mu špatný osud, teď ale iPhone Xr boří žebříčky prodejnosti

Když Apple představil iPhone Xr, někteří analytikové (a uživatelé) mu věštili krutý osud. Měl to být stejný propadák, jako kdysi iPhone 5c, což byl vůbec nejhůře prodávaný iPhone v historii jablečné společnosti. Tato věštba se ale nakonec nevyplnila a iPhone Xr je prodejním hitem.

V USA je aktuálně iPhone Xr nejprodávanějším telefonem a pokračuje tak v úspěchu z posledního kvartálu roku 2018, kdy na tom byl stejně. Levnější model zároveň tvoří 38 % z celkové tržby všech iPhonů.

Je tedy vidět, že lidé, kteří nepotřebují vlajkovou loď mají přesto zájem o nejnovější technologie, jako je Face ID či rozšířená realita. Díky čipu Apple A12, který tiká i v iPhonu Xs, není Xr v tomto ohledu nijak limitován.

Není pochyb o tom, že mají tyto prodeje na svědomí také stále stoupající zájem o jablečné služby. Téměř 50 % uživatelů se rozhodlo využít iCloudu, 21 % platí za Apple Music a 13 % využívá původní hudební službu iTunes. Naopak AppleCare je méně populární, než se čekalo.

U nás iPhone Xr až tak populární není. Například na Alza.cz je v žebříčku nejprodávanějších iPhonů až na sedmém místě, a stejně tak na portálu Heureka.cz.

Jakub Kárník

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
76 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments