Přední i zadní kamera u iPhone 8: 4k video s vyšší snímkovací frekvencí

Firmware reproduktoru HomePod odhaluje další tajemství budoucího iPhonu 8. Nadšenci a vývojáři díky němu například zjistili vzhled telefonu či přítomnost kamery pro rozpoznávání obličeje, nově se dozvídáme informace o fotoaparátech budoucího jablečného top modelu.

Podle kódu, který odhalila brazilská stránka iHelp, bude iPhone 8 schopný zaznamenávat 4K video v 60 snímcích za vteřinu, a to jak zadním, tak i předním fotoaparátem. Je možné, že takto kvalitní záznam má co do činění s rozšířenou realitou, pro kterou mají být v iOS 11 připraveny některé aplikace.

Fotoaparáty nového iPhonu mají nabízet balík funkcí nazvaný Smart Camera, díky němuž má být telefon schopen analyzovat okolní podmínky pro focení a rozpoznávat různé typy scén a fotografovaných objektů. Naštěstí díky podpoře nových formátů by neměla s rostoucí kvalitou videa příliš narůst jejich velikost.Nepřehlédněte

iOS 11: podpora HEIF/HEVC zmenší vaše fotky a videa o 50 % bez ztráty kvality

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku