Sledujte nás na YouTube

Přední i zadní kamera u iPhone 8: 4k video s vyšší snímkovací frekvencí

Firmware reproduktoru HomePod odhaluje další tajemství budoucího iPhonu 8. Nadšenci a vývojáři díky němu například zjistili vzhled telefonu či přítomnost kamery pro rozpoznávání obličeje, nově se dozvídáme informace o fotoaparátech budoucího jablečného top modelu.

Podle kódu, který odhalila brazilská stránka iHelp, bude iPhone 8 schopný zaznamenávat 4K video v 60 snímcích za vteřinu, a to jak zadním, tak i předním fotoaparátem. Je možné, že takto kvalitní záznam má co do činění s rozšířenou realitou, pro kterou mají být v iOS 11 připraveny některé aplikace.

Fotoaparáty nového iPhonu mají nabízet balík funkcí nazvaný Smart Camera, díky němuž má být telefon schopen analyzovat okolní podmínky pro focení a rozpoznávat různé typy scén a fotografovaných objektů. Naštěstí díky podpoře nových formátů by neměla s rostoucí kvalitou videa příliš narůst jejich velikost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. René (neregistrovaný)

    I když si iPhona asi nikdy nekoupím, tak na tuhle 8ku jsem zvědavý co to bude za bestii.

  2. Dragereker (neregistrovaný)

    4k v 60fps? To sa bude stíhať uchladiť? :D

  3. Lordmystic (neregistrovaný)

    Není 4k jako 4k. Ošizené dopocitane 4k není problém a to bude další reklamní trik applu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *