Firmware pro HomePod potvrzuje přítomnost Face ID na iPhone 8

O tom, že iPhone 8 bude mít místo Touch ID (čtečky otisku prstu) pravděpodobně zcela novou technologii Face ID pro detekci tváře jsme psali nedávno. Informaci nyní ovšem „omylem“ potvrdil přímo Apple.

Minulý týden Apple vypustil do světa první verzi firmwaru pro připravovaný chytrý reproduktor HomePod a zvědavá komunita ihned kód prozkoumala. A právě zdrojový kód firmwaru ukrýval několik zmínek o „BKFaceDetect“, přičemž BK je s nejvyšší pravděpodobností zkratka pro „Biometric Kit“, tedy biometrické senzory pro rozpoznávání obličejů. V kódu dále můžeme najít také zmínky o infračervené kameře, kterou se Apple rozhodl použít pro 3D snímání obličejů i ve špatných světelných podmínkách.

Zdrojový kód obsahuje velké množství zmínek o detekci obličeje…

Firmware kromě informací o Face ID ukrýval také vektorovou ikonku pro iPhone 8, která nám potvrzuje podobu přední strany. Podobně vypadající obrázky jsme viděli již v minulosti a nyní je tak téměř jisté, že se nejednalo o podvrh.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku